2013 yılı sonunda çıkardığı ilk maxi single’ı Aşk’a Emanet ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Tuğba Yurt, yeni single çalışması Destur ile dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

HAZIRLAYAN: DAMLA DURAK

MÜZİK VAZGEÇİLMEZİ
"Çocukluk döneminde müziğe olan tutkumu fark eden ailem bu işin eğitimini almam için bana destek oldu ve beni yönlendirdi. 1999 yılında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yetenek sınavlarını kazanarak profesyonel anlamda eğitimime başladım. Klasik Batı Müziği eğitimi aldım ve viyola çalıyorum. Sektördeki ilk adımımı 2013 Aralık ayında Aşk'a Emanet adlı maxi single'ım ile gerçekleştirdim. Müzik benim vazgeçilmezim ve kendimi en doğru şekilde ifade etme halim. Ben bunun için bu dünyada görevlendirilmişim diyorum. Müzik olmazsa duygular yalnız kalır."

YORUMLARDAN MEMNUN
"Destur bir Deniz Erten şarkısı. Düzenlemesi ise Gürsel Çelik'e ait. Hint melodilerinin, Arap ezgilerinin olduğu ve etnik enstrümanların değişik vokal tekniklerinin kullanıldığı farklı bir şarkı. Şu an yaklaşık iki ay oldu şarkı çıkalı çok güzel tepkiler alıyorum. Önemli olan şarkının insanlara ulaşması ve sevilmesi. Bir şarkı yaparken -inanmadan onu sunmuyorum. Daha da güzel gideceğine inanıyorum."

ALBÜM DE GELECEK
"Albüm planım var. Kısa zaman sonra düşünüyorum. Şimdiden albüm içerisindeki şarkılar bir yandan kafamda oluşuyor. Herkesin keyifle dinleyeceği güzel bir albüm yapmak istiyorum. Beni sevenlerden de bu yönde yorumlar alıyorum. Onları çok bekletmek istemiyorum aslında."

MODAYLA İLGİLİ
"Modayı yakından takip ediyorum. O zaman diliminde hangi renkler, hangi tarz kıyafetler daha çok tercih ediliyorsa ben de ayak uydurmaya çalışıyorum çoğu zaman. Tabii ki işimiz gereği moda ile içiçeyiz aslında. Ancak moda diye kendime yakıştırmadığım bir kıyafeti de giyme taraftarı değilim. Genelde günlük hayatımda daha spor, daha rahat kıyafetleri tercih ediyorum."

AŞKA BAKIŞI
"Aşk kesinlikle ruhumuzu besleyen bir duygu. Birçok şeye aşkla bakmak gerektiğini düşünüyorum; işine, ailene vs... Ama ikili ilişkilerdeki aşkı en iyi anlatan sözlerden biridir bence bu söz: 'Aşk, birçok kişi tarafından yaşanan ama çok az kişi tarafından keyifle sürdürülebilen bir duygudur."

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE TARİH
İ:
Belçika, 2 Eylül 1987
BURCU: Başak
EĞİTİMİ: Uludağ Üniversitesi
Devlet Konservatuvarı mezunu.

BİZE ULAŞIN