13 Reasons Why dizisinin genç oyuncusu Katherine Langford, kariyerindeki ilk büyük projeyle adını geniş kitlelere duyurmayı başardı. Yepyeni işlerde izleyeceğimiz Langford, daha çok konuşulacağa benziyor.

HAZIRLAYAN: REYHAN GÜNEŞ, FOTOĞRAF: DAVID LIVINGSTON/GETTYIMAGES.COM

İlk oyunculuk deneyiminde intihar eden lise öğrencisi rolünü üstlenip bunun altından başarıyla kalmak herkese nasip olmaz. Özellikle de 21 yaşında ve doğup büyüdüğünüz topraklardan uzaklardaysanız…

ROLE KABUL EDİLİŞİ
Langford, 13 Reasons Why dizisindeki Hannah Baker seçmelerine Skype üzerinden katılmış. Daha önce bir kısa film dışında oyunculuk tecrübesi olmadığından arayıp kabul edildiği söylendiğinde 10 gün içinde Amerika vizesi işlemlerini halletmek durumunda kalmış. Bu süreçte ekipten birileri her adımda kendisine destek olduğu için projenin doğru seçim olduğunu anlamış.

DİZİNİN ETKİSİ
Langford, uzun vadede dizinin pek çok insanı etkilemesini umuyor: "Oldukça kişisel konulara değiniyoruz. Psikolojik rahatsızlıkların utanılacak bir şey olmaktan çıkıp konuşulabilir hale gelmesine katkımız olmasını diliyorum."

SOSYAL MEDYADA YER ALIŞI
20'li yaşlarındaki oyuncuların aksine Langford, uzun süre sosyal medyada sessizliğini korudu ve Instagram hesabını gizli kullanmayı tercih etti: "Hesabımı herkese açık yapmak benim için büyük bir karardı. Popülerliğimi veya tanınırlığımı Instagram üzerinden artırma peşinde değildim. Kendimi tüketilebilir bir ürün gibi sunmak istemedim. Yalnızca işimi yapıp ortadan kaybolmak istiyordum. 'Selena Gomez, dizinin gençleri hedef aldığını ve hesabımı açarsam daha iyi iletişim kurabileceğimi belirtti" diyerek sosyal medyadaki görünürlüğünü açıklıyor.

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

13 Reasons Why dizisinin çekimleri esnasında psikiyatrla görüşerek karakterin ruh halini tam olarak anlamaya çalışmış.

"Hannah Baker" rolüne kabul edilmeden önce iki farklı proje tarafından reddedilmiş.

Dizideki rol arkadaşı Dylan Minnette'in çalışılabilecek en iyi ve cömert oyunculardan biri olduğunu sık sık dile getiriyor.

2018 yılında Simon vs. The Homo Sapiens Agenda filmiyle karşımıza çıkacak.

Tarih romanları okumak en büyük zevki.

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE
TARİHİ:
Perth/
Avustralya, 29 Nisan
1996.
ONU NEREDEN TANIYORUZ:
Netflix'te yayımlanan
13 Reasons Why
dizisinden.

BİZE ULAŞIN