Laura Harrier Zendaya’nın Spider-Man: Homecoming (Örümcek Adam: Eve Dönüş) filminin kadrosuna katıldığı açıklandığında ana kadın karakterin o olacağı düşünülmüştü. Ancak Marvel’ın sevilen filmi bizleri yepyeni bir isimle tanıştırdı.

HAZIRLAYAN: REYHAN GÜNEŞ, FOTOĞRAF: GONZALO MARROQUIN/GETTY IMAGES.COM

UFUK AÇICI TANIŞMALAR
Şikago'da doğan , yedi yaşındayken Evanston'a taşınmış. Hem ırk hem de sosyoekonomik durum açısından farklılığın fazla olduğu bu bölgede büyümüş. Eğitimi için New York'a taşındıktan sonra modellik yapmaya başlamış ama kısa süre içinde hayattaki amacının bu olmadığını fark etmiş. Sinema konusunda meraklı olsa da hayatını oyuncu olarak geçirip geçiremeyeceğinden emin değilmiş. Steve McQueen'in yönetmenliğini yaptığı bir HBO dizisinin pilot bölümü için oyunculuk yaptığında potansiyelinden çok etkilenmiş. McQueen'in 'Hayatta olmak istediğin her şey olabilirsin. Yeter ki sıkıcı biri olma' sözü mottosu olmuş.

DUYGULARI GÖSTERMEK
Harrier, "Üniversitedeki ilk yılımı kendimi keşfetmeye ayırdım. Ben insanların daha kibar olduğu, dikkat çekmek istemeyi gizlediği bir yerde büyüdüm. Oyunculuk derslerimde duygularımın gözle görülür hale gelmesinin sorun olmadığını öğrendim" diyor.

YENI ÖRÜMCEK ADAM HAKKINDA
Harrier, yeni Örümcek Adam filmiyle ilgili en sevdiği şeyin farklılıkları kucaklaması olduğunu belirtiyor: "Seçmelerin yapılacağı gün onlarca farklı renk ve ırktan kadınla aynı odada olduğumu fark ettim. Hiçbiri filmdeki siyahi ve Asyalı kadın kutusuna tik atılması için orada değildi. Doğru kişi ve doğru rol eşlemesi yapılmaya çalışılıyordu."

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ:
Çocukken odasının duvarlarında ünlülerin posterleri yerine gezegen ve galaksi fotoğrafları asılıymış.

Tarzını 1960'ların Fransız kadınlarına benzetiyor.

Lise eğitimini Mean Girls (Kötü Kızlar) filminin çekildiği Evanston Township Lisesi'nde tamamlamış.

Oscar ödüllü Moonlight (Ay Işığı) filminin azınlıkların hikayesini çoğunluğa anlatmak konusunda oldukça başarılı olduğunu düşünüyor.

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE TARİHİ:

Şikago,
Amerika Birleşik
Devletleri,
28 Mart 1990.
ONU NEREDEN
TANIYORUZ:
4th Man
Out ve Spider-Man:
Homecoming
(Örümcek Adam: Eve
Dönüş) filmlerinden.

BİZE ULAŞIN