Kusursuz sesi ve eğlenceli tarzıyla fark yaratan Su Soley'i yakın markaja aldık. Repertuvarında caz, funk, Latin caz, soul, pop rock ve rock şarkıları bulunan başarılı sanatçının yeni albümü kısa zamanda müzik severlerle buluşacak.

HAZIRLAYAN: LARA AKYEL

AKTİF HAYAT
"Tüm çocukluğum ve ergenlik dönemim sporla geçti. Dört buçuk yaşımda buz pateniyle başladım. Ardından atletizm ve yüzme takip etti. Yerel ve ulusal müsabakalara katıldım, dereceler aldım. Bu yüzden, müzik tutkum fark edilmedi çocukken. Kendi kendime Türkçe, İngilizce, İspanyolca bir sürü şarkı ezberlemiştim. Kayak tatilinde geçirdiğim kazada sakatlanmamla işler değişti. İki operasyon geçirsem de dizim eskisi gibi olmadı. Profesyonel spor hayatım sona erince, ilgim iyice müziğe kaydı. En güzeli de repertuvarım çoktan hazırdı."

ÇILGIN HOBİ
"Jonglörlük maceram Poi ile başladı. Bir süre kendi kendime çevirdikten sonra, tek başıma Uluslararası Jonglörlük Festivali'ne gittim. İp cambazları, ateşli gösteriler, dünyanın en esnek insanları, komedyenler ve daha neler neler vardı. Bir hafta kaldım ve orada biraz donandım. O zamandan beri poi çeviriyor, son zamanlarda da ipte yürüyorum. İpte yürümek denge çalışmak için eşsiz bir yöntem."

ENSTRÜMAN AŞKI
"Enstrümanlara karşı zaafım var. Perküsyonlar (kahon, shaker, tef vb.), gitar, piyano, aquadrum ve biraz da flüt çalıyorum. Herhangi birini bir diğerinden daha çok sevdiğimi söylemem çok zor. Beşe bölünüp hepsini aynı anda çalabilmek isterdim. Son zamanlarda da AquaDrum ile büyük aşk yaşıyorum."

VOKALİSTLİK GEÇMİŞİ
"Büyük bir projede yer almak her zaman ufuk açıcıdır. Vokalistlik yaptığım süre boyunca Garo Mafyan, Uğur Başar, Asım Ekren ve Attila Özdemiroğlu gibi müthiş insanlar tanıdım. Ajda Pekkan'la ilk defa çalışmaya başladığım zamanlardaki heyecanımı hatırlayabiliyorum. Uzun dönem çalıştığım Teoman var bir de. Harika günlerdi fakat söyleyecek sözü olan herkes mutlaka kendi projesine döner. En başından beri kendi projem için çalıştım. Vokal için çıktığım her sahneye de bir şeyler öğrenmek için çıktım. Yolda karar vermedim yani, baştan belliydi gidişat benim için."

RENKLI STİL
"Saçlarımı moduma ve cilt rengime göre seçiyorum. Yıllardır kesim ve boya dışında kuaföre gittiğimi hatırlamıyorum. Saçlarımı hep kendim yaptım ve hep de farklı modeller denedim. Son bir yıldır daha farklı saçlar kullanıyorum. Aylarca rengarenk Afrika örgüsüyle gezdim. Ona da çeşit çeşit modeller yaptım tabii, durmadım. Son aylarda burgularım var. Şu an bu doruk noktası bence."

ALBÜME GERİ SAYIM
"İskender Paydaş'la yaptığımız albüm şu an mix aşamasında. Geçtiğimiz yıl boyunca kayıtları yaptık. Malzemeleri attık, şimdi yemeğin pişmesini bekliyoruz. Umuyorum 2018 gelmeden çıkmış olacak. Tüm şarkıların bana ait olduğu albümde reggae, slow ve popfunk türlerinde şarkılar var."

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE TARİHİ:
Ankara,6 Eylül 1981
BURCU: Başak
EĞİTİMİ: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği ve İstanbul Üniversitesi, Müzikal Tiyatro Oyunculuğu mezunu.

BİZE ULAŞIN