ruhunu yaşayın

Işıltılı süslemeleri, her yerin kırmızı ve yeşile bürünmesini, soğuk havaya rağmen içinizi kıpır kıpır eden hediye koşturmacasını seviyorsanız, Aralık ayı boyunca her pazar birkaç saatinizi sizin için seçtiğimiz yılbaşı temalı filmlerden birine ayırmaya ne dersiniz?

HAZIRLAYAN: LARA AKYEL

HARRY SALLY İLE TANIŞINCA - 1989
Bir yolculuk sırasında tanışan Harry ve Sally, aynı üniversiteden mezun olduklarını fark ederler. Bu keyifli sohbet sırasında konu bir erkek ve kadının arkadaş olup olamayacağına gelir. Sonucunda bunun mümkün olmadığına karar veren ikilinin yolu, New York'a vardıklarında ayrılır. Fakat hayat onların yolunu tekrar kesiştirmekte gecikmez. Filmde Harry'nin uzun zamandır sakladığı aşkını Noel gecesi Sally'e itiraf ettiği sahne filmi özel kılan sebeplerden sadece biri.

POSEIDON'DAN KAÇIŞ - 2006
Romantik komedileri sevmeyenler için hem ruhunu yaşatan hem de dehşete düşüren Poseidon'dan Kaçış'ı öneriyoruz. Filmde yılbaşına özel düzenlenen balo, 30 metreyi aşan dev bir dalga ile trajik bir hal alıyor. Hayatta kalanların ise, kaosun ele geçirdiği Poseidon'dan gemi batmadan bir an önce kurtulması şart.

YENİ YIL ŞARKISI – 2009
Forrest Gump'ın yönetmeni Robert Zemeckis tarafından Charles Dickens'ın Bir Noel Şarkısı romanından sinemaya uyarlanan Yeni Yıl Şarkısı, yılbaşı öncesi izlenecekler arasında. Hayatı boyunca çevresindekilere kötü ve aksi davranmaktan çekinmeyen Ebenezer Scrooge'ın öbür dünyada vurdumduymazlığının bedelini ödeyen ölmüş iş ortağının hayaletiyle karşılaşmasıyla hayatı değişir. Gerçekleri öğrenen Scrooge, kalan vaktinde yaptığı kötülükleri telafi etmek zorunda kalır.

AŞK HER YERDE - 2004
Hugh Grant, Emma Thompson, Colin Firth ve Keira Knightley gibi isimleri bir araya getiren yapım, yılbaşı zamanı izlemek için harika bir seçenek. Birbirinden farklı sekiz aşka yoğunlaşan , eğlenceli olduğu kadar aşka dair önemli noktalara da parmak basıyor. Bir Noel konserinde bir araya gelen bu sekiz çiftin hikayesinden alacak çok dersimiz var.

BİZE ULAŞIN