İşine tutkuyla bağlı genç oyuncu Ece Yüksel, Nereye Gitti Bütün Çiçekler oyununu Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde sahnelerken, bir yandan da 2018’in sonlarına doğru vizyona girecek Kız Kardeşler filmi için geri sayım yapıyor.

HAZIRLAYAN: LARA AKYEL
FOTOĞRAF: KORAY IŞIK

Hobi Olarak Başladı
"Ailem beni hobim olması için oyunculuk kursuna göndermişti. Gelecekte olacaklardan habersizlerdi tabii. Şansa, küçükken hep çok iyi setlerde çalıştım ve tiyatro sahnesine aşık olduğum gibi oynadığım dizilere de aşık oldum. En büyük şansım, halen hayranlıkla izlediğim oyuncularla 10 yaşımdayken birlikte rol alma ayrıcalığına sahip olmamdı. "

İnternet Dizileri
"Türkiye' de televizyon dizilerinin çok uzun olması, işlerin kalitesini ve izlenebilirliğini olumsuz etkiliyor. İnternet dizileri süre, konu ve yaratım süreci konusunda çok daha özgür. Seyirci de bu farkı görüyor ve takdir ediyor haliyle."

Tiyatro, Televizyon ve Sinema
"Üçü de birbirine benziyor aslında. Farklı teknikler de olsa, benim yaptığım iş aynı. Tiyatro sürekli değiştiği ve sizi şaşırtacak yerlere evrildiği için çok keyifli. Sinemada işler biraz daha planlı gidiyor çünkü teknik olarak daha fazla bileşenden oluşuyor. Bu da ayrı bir keyif çünkü geliştirmeyi ve üretmeyi seviyorum. Televizyonda her şey çok daha hızlı, detaylara odaklanmak mümkün olmuyor."

Tarihi Not Alın
"Nereye Gitti Bütün Çiçekler oyununu yaklaşık 50 kez oynadık ve her oyunun yeri benim için ayrıydı. Ekip arkadaşlarım benden çok daha tecrübeliler, onlardan çok şey öğrendim. 11 Nisan'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde tekrar sahnede olacağız."

Sonbaharda Vizyonda
"Çekimlerini yeni tamamladığımız Kız Kardeşler filmi farklı yaşlardaki üç kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Her biri, küçük yaşta besleme olarak farklı ailelere veriliyor fakat tutunamadıkları için geri gönderiliyor. Film, yıllar sonra babalarının evinde bir araya gelen kardeşlerin başından geçenlere odaklanıyor. Sonbahar aylarında vizyona girecek film."

Seyahat Aşığı
"Yeni insanlarla tanışmayı, bilmediğim sokaklarda gezmeyi, yeni lezzetler tatmayı, farklı kültürler görmeyi çok seviyorum. O yüzden, zamanım ve bütçem el verdikçe hemen koşa koşa yeni yerler görmeye gidiyorum. Gördüğüm her yeni yer, beni besleyerek geliştiriyor."

Kimlik Kartı
Doğum yeri ve tarihi:

6 Ekim 1997, İstanbul
Burcu: Terazi
Eğitimi: Kadir Has
Üniversitesi'nde Tiyatro
bölümünde okuyor.

BİZE ULAŞIN