Karmaşık duygular

Sinema dünyasının hikayeleri hafızalara kazınan beş çiftini bir araya getirdik. Hepsi birbirinden çalkantılı, talihsiz ya da zorlayıcı ilişkilerden hangisi size tanıdık?

LARA AKYEL

Friends With Benefits/ Arkadaştan Öte
Bazı ilişkiler fiziksel çekimle başlar, kendinizi farkında olmadan tutkulu bir ilişkinin ortasında bulursunuz. Friends With Benefits/Arkadaştan Öte filminde "Jamie" ve "Dylan"ın ilişkileri de romantizmden uzak ve tamamen fiziksel çekime dayalı başlıyor. İşin içinde duygular olmadığında her şeyin daha kolay olduğunu düşünseler de birbirlerine karşı hisleri farklı bir yöne saptığında işler karışıyor. Aranızda fiziksel uyum yakaladıktan sonra karşınızdaki kişiye karşı duygularınızın yoğunlaştığını hissediyorsanız, kendinizi ona açmaktan çekinmeyin. Belki o da sizin gibi hissediyordur ama farkında değildir.

500 Days Of Summer/ Aşkın 500 Günü
Bazı ilişkiler, hayatın romantik komedilere benzemediğini yüzümüze vuruyor. Karşımıza çıkan insanlar her zaman düşündüğümüz kadar naif ve zarif bir tutum sergilemiyor. Her şeyden önemlisi, ilişkide iki taraf, hayata aynı perspektiften bakmadığı için ortak paydada buluşmayabiliyor. Her şey yolunda da gitse, kusursuz çift profili de çizseniz, kendiniz için belirlediğiniz yollar ayrıştığı için masal sona ermek zorunda kalıyor. 500 Days Of Summer/Aşkın 500 Günü filmindeki "Tom" ve "Summer" da ilişkilerinde yol ayrımına geliyor. Yine de, sadece olumsuzluklara odaklanıp aşkın karşınıza çıkaracağı sayısız yolculuğa sırtınızı dönmeyin. Biliyorsunuz, bu eşsiz duygu hiç beklenmedik anlarda şaşırtmayı seviyor.

Like Crazy/Çılgınlar Gibi
Los Angeles'ta birbirlerine aşık olan "Jacob" ve "Anna", genç kızın ülkesi İngiltere'ye dönmek zorunda kalmasıyla ilişkilerini uzak mesafeden sürdürmek zorunda kalırlar. Gerçekçi olmak gerekirse, ayrı yerlerde yaşayan çiftler için bir ilişki sürdürmek son derece zorlayıcıdır. Gelişen teknoloji sayesinde her saniye görüntülü konuşmak mümkün olsa da, temas kuramamak sinir bozucu bir hal alır. Yine de, sadık kalabildikleri ve samimiyetlerini kaybetmedikleri sürece, aralarındaki derin bağın kopması çok zordur. Eğitim, iş, gezi ya da mecburi sebeplerden ilişkinizi uzak mesafeden sürdürüyorsanız, bu film size ilham ve umut verecek.

One Day/ Bir Gün
Karşınızdaki doğru kişi olsa da, doğru zaman değilse, ilişkiniz yürümeyebilir. One Day/Bir Gün filminde birbirinden çok farklı bakış açılarına sahip "Emma" ve "Dexter" üniversite mezuniyetinde birbirlerinden hoşlanırlar ama ilişkileri arkadaşlıktan öteye geçemez. Yıllar geçer fakat aralarındaki tarif edilemez duygu hep havada asılı kalır. Ancak Dexter mutsuz bir evlilik yaptıktan, Emma ise tatsız bir ilişki ve başarısız kariyer girişimleri ardından Fransa'ya taşındıktan sonra birlikte olabilirler. Doğru insan, hayatınıın kötü bir döneminde karşınıza çıkabilir. Ciddi bir ilişkiyi yeni sonlandırdığınızda, depresyondayken ya da aşkı başka insanlarda ararken yanı başınızda duruyor olabilir. Onu kaybetmeyin.

Newness/Yenilik Tutkusu
Tanışma uygulamaları, insanların yeni insanlarla tanışmasına ön ayak olsa da, aynı zamanda bizi sonsuz ve tatmin edilmesi imkansız bir arayış içerisine sokuyor. Newness/Yenilik Tutkusu filminde tanışma uygulaması üzerinden tanışarak buluşan çift, uygulamayı kullanmaktan bir türlü vazgeçemiyor. Film, çağın ilişkilerinin en büyük problemi olan doyumsuzluğa dikkat çekiyor. Sahi, tanışma uygulamalarının amacı bize uygun birini bulmaksa, neden o kişiyi bulduğumuzda tanışma ihtimalimiz olan diğer insanlardan vazgeçemeyiz dersiniz?


BİZE ULAŞIN