Kraliyet etkisi

Şu anda tüm dünyanın gündeminde 19 Mayıs’ta evlenecek Prens Harry ve Meghan Markle varken, biz de bu ayı kraliyet filmlerine ayırmaya karar verdik.

LARA AKYEL

The Other Boleyn Girl (2008)
Romantizm, entrika, ihanet ve tutku dolu bir film arıyorsanız, Natalie Portman, Scarlett Johansson ve Eric Bana'nın baş rolleri paylaştığı The Other Boleyn Girl sizin için doğru tercih. İlk evliliğini iptal etmek ve Anne Boleyn ile evlenmek için Katolik Kilisesi'ne rest çeken Sekizinci Henry'nin Anne'den önce Mary ile ilişkisi olduğunu biliyor muydunuz?

Elizabeth (1998) ve Elizabeth: The Golden Age (2007)
Cate Blanchett'ın Kraliçe Elizabeth'i canlandırdığı 1998 yapımı Elizabeth 1550'li yıllarda Kraliçe Mary'den sonra perişan haldeki İngiltere'nin yeni kraliçe ile yeniden yükselişini anlatırken, devam filmi Elizabeth: The Golden Age kraliçenin saltanatının ileriki yıllarında gerçekleşen İspanya savaşı, suikastlar ve hayal kırıklıklarına odaklanıyor.

The Young Victoria (2009)
İngiltere'ye altın çağını yaşatan Kraliçe Victoria'nın tahta geçtiği ilk zamanlara ve Prens Albert ile romantik serüvenine odaklanan The Young Victoria, İngiliz tarihine ilgi duyanların kaçırmaması gereken filmlerden.

The Duchess (2008)
Politik hareketliliğin hat safhada olduğu Georgian Dönemi'nde Devonshire Dükü ile evliliği sonucu Düşes unvanını alan Georgiana Spencer, kendisini bir eş olarak ona çizilen sınırların ötesinde hayal eder. Kadınlar üzerindeki kısıtlamalar, toplumsal baskılar ve sadakatsiz bir eş, Georgina'yı yükselen politikacı Charley Grey'e iter. Bu da ardı arkası kesilmeyen sorunları beraberinde getirir. Keira Knightley'yi başrolde gördüğümüz The Duchess, dönemin toplumsal rollerinin altını çiziyor.

Diana (2013)
Diana, Prenses Diana'nın hayatının son iki yılında Pakistanlı kalp cerrahı Hasnat Khan ile yaşadığı romantik ilişkiyi konu ediniyor. Naomi Watts'ın Prenses Diana'ya olan inanılmaz benzerliği bizi filme çeken detaylardan sadece bir tanesi.

The Queen (2006)
Prenses Diana'nın Paris'te bir araba kazasında hayatını kaybetmesinin ardından, Kraliçe İkinci Elizabeth ve Cumhurbaşkanı Tony Blair, bu trajediyi nasıl ele alması ve halka yansıtması gerektiğine dair uzlaşmaya çalışır. Kraliyet ailesi bir yandan mahremiyetini korumaya çalışırken, halk Kraliçe'den bir adım beklemektedir.

BİZE ULAŞIN