'Hayatımın her gününde film setlerinde olmak istiyorum'

ABD'li aktör Eric Roberts, "Hayatımın her gününde film setlerinde olmak istiyorum. O kadar ilginç bir şey ki setlerde olduğunuz zaman her gün başka bir rolü oynuyorsunuz." dedi.

Giriş Tarihi: 05.10.2018 17:46 Güncelleme Tarihi: 05.10.2018 17:46

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen "55'inci Uluslararası Antalya Film Festivali"nin ödül törenine katılmak için kente gelen ABD'li oyuncu , konakladığı otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Antalya'yı ilk kez gördüğünü belirten Eric Roberts, genç sinemacıları desteklemek için geldiğini söyledi.

Kendilerinden sonraki jenerasyonun sinemada başarılı olması için gerekli desteği vermeleri gerektiğini vurgulayan Roberts, aslında herkesin iyi filmlere ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Bir gazetecinin, "Kariyerinizin başında daha çok iyi adamlara hayat verdiniz, daha sonra kötü adam oynadınız. Hangisi daha çekici geldi?" sorusuna Roberts, kötü adamı oynamanın çok güzel bir şey olduğu yanıtını verdi.

"Çünkü genelde en iyi şeyleri onlar alır. En iyi arabaları onlar kullanır, en güzel kadınları onlar alır." diyen Eric Roberts, onlarca filmde oynadığını, onlarca kez öldüğünü, bunun da kendisine çok eğlenceli geldiğini ifade etti.

Çok fazla filmde yer aldığını, bundan da büyük mutluluk duyduğunu anlatan Roberts, şöyle konuştu:

"21-22 yıl önce eşim, 'Eğer dünyada kendin için herhangi bir şey yapacaksan bu ne olurdu?' diye sordu. Ben de dedim ki hayatımın her gününde film setlerinde olmak istiyorum. Eşim 'Neden?' diye sordu. Çünkü orada ben rol yapıyorum, farklı roller geliyor, bazen çok eğitici roller geliyor. O kadar ilginç bir şey ki setlerde olduğunuz zaman her gün başka bir rolü oynuyorsunuz. Oynadığınız karakterin içinde her gün farklı bir hikaye yaşıyorsunuz ve bunun için bana bir de para ödüyorlar. Dünyanın dört bir yanına gidiyorum, yiyorum, içiyorum. Sizin gibi insanlarla karşılaşıyorum. Ben dünyanın en şanslı adamıyım."


JULİA ROBERTS SORUSU KIZDIRDI
Ünlü aktris Julia Roberts'ın ağabeyi de olan Eric Roberts, bir gazetecinin kardeşinin kendisinden daha ön plana çıkıp çıkmadığını sorması üzerine, "Julia benim kardeşim, onunla ilişkilerimiz çok güzel. Aynı rolde oynamıyoruz. Neden benim ile kardeşim arasında bir yarış olabilir ki? Kardeşimi çok seviyorum. Aramızda kimin daha iyi olduğuna yönelik konuşmalar olmaz. Bu tür sorular nazik değil" karşılığını verdi.

BİZE ULAŞIN