Swarovski 41. Vodafone İstanbul Maratonundaydı

Swarovski, 3 Kasım Pazar günü düzenlenen 41. Vodafone İstanbul Maratonunda Türk Eğitim Vakfını destekleme ve projeleri hakkında farkındalık yaratma amacıyla koştu.

Giriş Tarihi: 18.11.2019 15:25 Güncelleme Tarihi: 18.11.2019 15:25

Swarovski, 3 Kasım Pazar günü düzenlenen 41. Vodafone İstanbul Maratonunda Türk Eğitim Vakfını destekleme ve projeleri hakkında farkındalık yaratma amacıyla koştu. Şehrin en ikonik karakterlerinden Boğaziçi Köprüsü'nden başlayan ve iki kıtayı buluşturan anlamlı etkinlik, çok yüksek katılımla gerçekleşti.

Daniel Swarovski, kristal şirketini insanlara ve gezegene saygılı bir iş yapma vizyonuyla 1895 yılında Avusturya Alplerinde kurdu.

Swarovski Foundation ise 2013 yılında Daniel Swarovski'nin vizyonunu sürdürme ve gelecek nesillerde pozitif değişim yaratma amacıyla kuruldu. Vakıf, kültür ve yaratıcılığı geliştirme, refahı teşvik etme ve doğal kaynakları koruma olmak üzere en büyük etkiyi yaratabileceği üç alana odaklı faaliyetlerini sürdürüyor.

Aynı yardımseverlik ruhunu paylaşan Swarovski Türkiye, 41. Vodafone İstanbul Maratonunda Türk Eğitim Vakfını gururla destekledi.

Türk Eğitim Vakfı, her yıl Vodafone İstanbul Maratonu için bir bağış projesi başlatıyor. Bu yıl 'Kazandığı Üniversiteyi Kaybetmesin' adı verilen bağış projesi, maddi nedenlerle üniversite eğitimini bırakmak zorunda kalan öğrencilere yönelik farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bizim için son derece heyecanlı ve unutulmaz geçen bu günde Swarovski ekibinin değerli üyeleri bu öğrencilere yardım etmek için umut ve tutkuyla koştular. Bu amaç göz önünde bulundurularak ve Swarovski Foundation değerleri ve eylemleri doğrultusunda hareket edilerek Swarovski tarafından öğrencileri desteklemek amacıyla yapılan bağışın tamamı, üniversiteyi bırakmak zorunda kalan öğrencilerin eğitimlerini tamamlaması için kullanılacak.

Yaratıcı sanatları desteklemek ve kültürel mirasın sürdürülebilirliğini sağlamak, Swarovski işinin özgün amaçlarından birini oluşturuyor. Swarovski Foundation, yaratıcı sanat alanlarında bursları ve başarıyı destekleyerek bu mirası devam ettiriyor. Vakıf, bu taahhüt kapsamında sanat, eğitim ve kültür kurumlarını destekleyerek sanatta yaratıcılığı geliştiriyor. Londra'daki Design Museum bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Swarovski Foundation Centre for Learning (Swarovski Vakfı Öğrenme Merkezi), Vakfın yaratıcı ortamda eğitime destek verme konusundaki ilk somut taahhüdünü temsil ediyor.

BİZE ULAŞIN