Cosmo stil analizi Umut Eker yazıyor...

Stil danışmanı Umut Eker, her ay kadınların en sık yaptığı stil yanlışlarını mercek altına alıyor. İşte onun gözünden yanlışlar ve doğrular...

Giriş Tarihi: 04.01.2016 12:43 Güncelleme Tarihi: 04.01.2016 12:43

Palto giymek?

Kış aylarında kadınların en çok kullandığı parçadır palto; kuşkusuz her şeyin üzerine giyilir ve çıkılır. İşte hatalar da orada başlar. Ve herkes "Ne yapayım, hava çok soğuk; üzerime geçirdim çıktım" der, geçer. Oysa işin önemli tüyoları var.

(Sol yanlış, sağ doğru)

Palto, zaten çok kalın bir yapıya sahip olduğu için bana kalırsa içine yine kendisi kadar kalın bir parça kullanmak hata; tabii büyük bir karnıbahara benzemek istemiyorsanız! Böyle kazaklar kullanmamalısınız; ayrıca sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. İnce kazaklar tercih edin.

Kışın yapılabilecek en güzel şey paltolarınızı sneaker ile kullanmak; daha şık ve kesinlikle daha cool görünüyor. Bot kullanmak fazla soğuk ve yağışlı havalarda zaten kaçınılmaz ama siz ezber bozan olun ve paltoyla sneaker kullanın. Kocaman kazaklardan ve sweatshirteşofman görünümlü sizi şişman gösterecek parçalardan kaçının.

(Sol yanlış, sağ doğru)

Sweatshirt tarzı ve eşofman kumaşından tasarımları kış mevsiminde hepimiz kullanıyoruz. Ve rahatlığından ötürü üzerimizden çıkarmak istemiyoruz. Sonra da "aman, üzerime nasılsa bir palto giyip çıkarım" diyoruz. Ama bu kombin her zaman cool durmayabiliyor.

BİZE ULAŞIN