Moda dünyasının merkezinde

Moda ile iç içe yetişen Ayşe Boyner, Boyner Fresh çatısı altında moda severleri Boyner’de dünya modasını yakından takip edebilecekleri markalarla buluşturuyor.

Giriş Tarihi: 06.01.2017 12:01 Güncelleme Tarihi: 06.01.2017 12:01

NAİME TERCAN

FOTOĞRAFLAR: GARO MILOŞYAN

SİZİ TANIYARAK BAŞLAYALIM, NASIL BİR EĞİTİM ALDINIZ?
İtalyan Ortaokulu'ndan sonra İsviçre'de yatılı okula gittim. Ardından Kanada'da McGill Üniversitesi'ni bitirdim. Lisans eğitimimi pazarlama üzerine yaptım.

MODA UZAK KALAMAYACAĞINIZ BİR ALANDI MUTLAKA, ARANIZ HEP İYİ MİYDİ?
Moda ve tekstil odaklı bir ailenin içine doğduğum için, modaya ilgim her zaman vardı. Aslında modadan çok kıyafetlere... Kıyafetler benim için hobi bile diyebilirim. Mağazalara girip çıkmayı, internette ne var ne yok araştırmayı, yeni şeyler keşfetmeyi çok seviyorum.

BOYNER FRESH FİKRİ NASIL DOĞDU VE GELİŞTİ?
Boyner'de moda algısının yükseltilmesi için başlatılan projenin en önemli adımı Boyner Fresh fikriydi. Bu ekibin içinde olmayı ben teklif ettim. Bugüne kadar katıldığım fuarlarda dikkatimi çeken ve Türk müşterisiyle tanıştırmayı çok istediğim markalar oldu. Bu markaları aynı çatı altında toplayabileceğim bir konsept yaratmak istiyordum. Boyner Fresh'i duyduğumda, bende iz bırakan ve heyecanlandıran bu markaları, tek konsept altında toplama fikri beni çok mutlu etti. Her biri hem çok farklı, hem de birbiri içinde uyumlu bu tarzlar ile her kadın kendisine uygun olan stili oluşturabiliyor. Zengin bir tarz çeşitliliği oluşturduk. Boyner Fresh'te Sister Jane, Mink Pink, Glamorous, Motel, SomeDaysLovın, Little White Lies, Goldie, Ichi, Adpt, Pavement gibi markalar bulunuyor.

BOYNER FRESH ÖNCESİNDE NASIL İŞ DENEYİMLERİNİZ OLDU?
T-box, Advantage, John Varvatos staj yerlerimden birkaçıydı. Bir de okul çıkışı Beymen'de satış asistanlığı yaptım. Bana en büyük katkıyı sağlayan tecrübelerimden biridir, birebir müşteriyi tanıma fırsatı yakaladım. Türkiye'ye döndüğümde Beymen'den önce bir sene Mavi'de pazarlama bölümünde çalıştım. Daha sonra da Beymen'de kadın koleksiyonunun satın almasına başladım. Yaklaşık 5 sene sonra da işin diğer alanlarını da öğrenmek için müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama ve internet gibi bölümlerde rotasyon yaptım.

KLASİK İŞ GÜNÜNÜZ NASIL GEÇİYOR?
Sabah erken kalkabilirsem spora, oradan da ofise gidiyorum. İşler yoğunsa tüm günüm ofiste geçiyor. Özellikle satın alım yaptığımız dönemlerde fuar ve yurt dışı marka ziyaretlerim çok fazla oluyor. Yeni markalar keşfetmek için bu seyahatlerin faydasını çok görüyorum.

KENDİ TARZINIZI NASIL TANIMLARSINIZ?
Rahat olduğum kıyafetleri tercih ediyorum. Tabii ki kıyafetlerim ruh halime göre dönem dönem değişebiliyor. Önceden tarzım için biraz "erkek Fatma" biraz da "anneanne stili" derdim ama son zamanlarda değişti. Günlük hayatımda neredeyse hiç topuklu ayakkabı giymem. Balıkçı yaka kazaklar, çiçek desenli uzun elbiseler, yüksek belli pantalonlar, kalın kazaklar, renkli sahte kürkler kışın en çok giydiğim kıyafetler. Boyner Fresh'e göz atarsanız neler giydiğimi oradan görebilirsiniz.

YENİLENMEK, GÜNÜN YORGUNLUĞUNU ATMAK İÇİN FORMÜLLERİNİZ VAR MI?
Yürüyüşe çıkarım veya spora giderim. En sevdiğim şeylerden biri de ayda bir kere Kılıç Ali Paşa Hamamı'na uğramak!

İŞİNİZİN EN KEYİF ALDIĞINIZ VE SİZİ EN ZORLAYAN YÖNÜ NEDİR?
Yeni ürünler, yeni markalar bulmak çok keyifli. Sonra da bu kıyafetleri sokakta başkalarının üstünde görmek. En önemli kısmı Boyner müşterilerine bu tarz dünya modasını yakından takip edebilecekleri marka ve ürünlerin Boyner'de olduğunu anlatmak ve bunun iletişimini yapmak oldu.

BU YIL KIŞ MODASI İÇİN NELER SÖYLEYEBİLİRSİNİZ?
Açık omuzlar yazdan sonra aynen devam ediyor. Bu sezon çeşit çeşit kalın oversized, kürk kapüşonlu veya yakalı kabanlar, brokar desenli ceketler, rengarenk yapay kürkler var. Artık elbiselerin yazlık olması da fark etmiyor, kışın içine bir kat ekleyip yazın da tek başına giyilebilen desenli, uçuşan elbiseler favorilerimden. Bu arada retro modası da hiç bitmiyor.

BİZE ULAŞIN