Gabrielle de kim?

Chanel’in yeni çantası Gabrielle’in kampanya çekiminin kamera arkasına hoş geldiniz.

Giriş Tarihi: 18.04.2017 11:45 Güncelleme Tarihi: 20.04.2017 12:15

ZEYNEP SİPAHİ

, 'in yeni çantasına markanın kurucusunun adını verdi. "Herkes ona Coco diyordu ama gerçek ismi Gabrielle'di. Chanel'in bütün kodlarını taşıyan bir çanta için mükemmel bir isim" diyen Lagerfeld, çantanın kampanya çekimi için , Pharrell Williams, Kristen Stewart ve Caroline de Maigret'le anlaştı.

CARA AŞKINA
Kampanyanın yüzlerinden Cara Delevingne'nin çekimler sırasındaki rahat tavırları, fotoğraflara da yansıdı. Bu eğlenceli kampanya çekiminin kamera arkasında neler olup bittiğine bakarken, size Chanel'in yeni çantası Gabrielle'i daha yakından tanıtalım.

Şubat 1955'te Gabrielle Chanel, kadınların hareketlerini özgürleştiren, sadece tasarımıyla değil, kullanışlı oluşuyla da öne çıkan bir çanta yaratarak moda ve aksesuar dünyasında devrim yarattı. 30 yıldan fazladır Karl Lagerfeld, bu geleneği sürdürüyor ve markanın mirasını zenginleştiriyor. Gabrielle adını taşıyan yeni Chanel çanta bu ay piyasaya sürüldü.

GİZEMLİ KAMPANYA
Gabrielle'in ilk tanıtım filminde kampanyanın yüzü de olan bu dört arkadaş, arka arkaya Gabrielle adını kendi tarzlarında telafuz ederken karşımıza çıktılar. Kampanya gizemini koruyordu ve moda dünyasında büyük merak uyandırmıştı. Ardından da her biri Gabrielle Chanel'in kendilerine nasıl ilham verdiğini paylaştı. Kimi ıslık çalıyor, kimi eğlenip şarkı söylüyordu. Bu mizahi yaklaşımıyla kampanya birçok sürprizin de habercisi niteliğindeydi.

İLHAMI DÜRBÜN ÇANTASI
İlkbahar/Yaz 2017 Hazır Giyim Koleksiyonu'nun defilesinde ilk olarak karşımıza çıkan bu çanta, koleksiyonunun fütüristik ruhunu taşırken, diğer yandan da Gabrielle Chanel'e yaramaz bir şekilde göz kırpıyordu.

Aslında tasarımcı bu çantayı tasarlarken, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin ve hipodromlarda erkeklerin omuzlarına astıkları dürbün çantalarının şeklinden ilham aldı. Gabrielle Chanel'e tasarım yapma fikrini veren de erkek giyimiydi.

HER ŞEYDEN ÖNCE RAHATLIK
Chanel el çantalarının karakteristik özellikleri olan estetik güzellik, kullanım kolaylığı ve elegan hava, mükemmel şekilde Chanel'in Gabrielle çantasında vücut buldu. Isıyla şekillendirilmiş sert alt kısmının aksine çantanın ana gövdesi aşırı hafif ve yumuşak. Zıtlıkları bir arada barındıran bu yapı çantanın hem sağlam olmasını hem de kadınların aradıkları şeyi çantalarında kolaylıkla bulmalarını sağlıyor. Markanın kurucusunun savunduğu rahatlık arayışıyla uyum içerisinde olan bu çanta, yürürken size uyum sağlıyor ve asla engel olmuyor.

Ayarlanabilir askısı, hem altın hem de gümüş metalle derinin bir arada kullanıldığı ikili zincirden oluşuyor. Çantayı omuzunuza asarak, çapraz şekilde takarak ya da bir zinciri omuzunuzdan diğerini de çapraz asarak üç şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu seçim tamamen çantayı kullanacak kişinin karakteri ve ruh haline uyum sağlamasıyla ilgili.

RENGARENK
Kapitoneli ana gövdeye düz siyah ya da beyazın yanı sıra lacivert siyah, bej siyah ya da siyah-beyaz gibi ikili renk kombinleri eşlik ediyor. Gabrielle'in üç farklı modeli de bulunuyor: Sırt çantası, shopper ve el çantası. Bu el çantasının sarı, pembe, kırmızı, mavi ve yeşil renk kombinlerinden oluşan çeşitleri de var. Gabrielle çanta ile Karl Lagerfeld, markanın belirleyici kodlarını tazelerken, markanın tarihini ölümsüzleştiriyor. Her zaman rahatlığı ve kadınların özgürlüğünü kreasyonlarının kalbine yerleştiren Coco Chanel'e güzel bir övgü niteliğinde diyebiliriz.

BİZE ULAŞIN