Kentsel romantizm

Swarovski’nin Kreatif Direktörü Nathalie Colin, Urban Romance isimli yeni sezon koleksiyonunu ve mücevher seçiminin sırlarını anlatıyor.

Giriş Tarihi: 21.04.2017 11:36 Güncelleme Tarihi: 21.04.2017 11:36

ZEYNEP SİPAHİ

Swarovski'nin yeni sezon koleksiyonu Urban Romance'in hikayesini anlatabilir misiniz?
Swarovski zengin mirasa sahip modern bir marka ve her koleksiyondaki sezon hikayesinin hem günümüz trendlerini hem de Swarovski'nin eşsiz parıltılı kristallerinin ruhunu yansıtmasına özen gösteriyorum. İlkbahar/Yaz 2017 Koleksiyonu'nun adı Urban Romance ve sizi bu koleksiyonla Paris'ten Los Angeles'a doğru bir yolculuğa çıkarıyorum. Paris'te her gün bulabildiğim romantik ve yaratıcı bir hava var. Mücevher tasarımları, Paris'in özellikle eski ve yeni mimarisinde bulunan imza niteliğindeki unsurlardan alıntılar taşıyor. Moda sahnesinin müzik, sörf ve dijital kültürle Los Angeles ise şu sıralar benim için oldukça ilham verici bir şehir. Hem müzik festivalleri hem de plajlarda gördüğümüz "gypset" (hippi) stili, bireysellik ve farklılığa saygıyla birlikte aşka, bağlılığa ve arkadaşlığa daha çok ihtiyaç duyduğumuz yeni bir Çiçek Gücü (hippi) hareketini dünyaya taşıyor.

Kendi adınıza mücevherle ilgili en önemli stil tüyonuz nedir?
Kendi stilim için minimalist görünümlerin aksine "çok, daha çok" diyebilirim, fakat bu tamamen benim kişisel zevkim. Kendi siluetinizi göz önünde tutmak ve buradan işe başlamak bence temel nokta. Birçok bileziği aynı anda takmaya gerçekten bayılıyorum, daha güçlü hissetmemi sağlıyorlar. Bir diğer önemli tüyo da birkaç kolyeyi katmanlar halinde kullanmak; bu, stil sahibi bir silüet yaratmanızı sağlar. Kadınların hayatını kolaylaştırmak için kat kat takılmış görünümü veren Gallery, Glowing ya da Garden modelindeki kolyeleri tasarladık.

Sadece tek Swarovski ürünü alabilecek olsak, neyi önerirdiniz?
Göze çarpan bir yüzük tercih etmenizi önerirdim. İş gününe biraz ışıltı katmak için güzel bir yüzük gibisi yoktur. Düşünsenize; el sıkışıyorsunuz, yazı yazıyorsunuz, mesaj atıyorsunuz, toplantılara katılıyorsunuz… Unutmayın; eller günün kahramanlarıdır.

İLHAM KAYNAĞINIZ NELER?
Birçok şey bana ilham verir; müzik, seyahat, kadınlar ve stilleri… İlkbahar/Yaz Koleksiyonu için de inanılmaz bir mimarisi olan yaşadığım şehir olan Paris ve bu ruhun karşıtı olan, seyahat etmeye bayıldığım Los Angeles ilham kaynağım oldu. Bu rahat ve cazibesi bol olan şehir çok ilham verici.

BİZE ULAŞIN