Moda ve stil tutkumuz bizi dünyanın farklı yerlerinden ikonların peşine düşürüyor. Şimdiyse rotamızı İspanya’ya çeviriyoruz ve tasarımcı, Les Fleurs Vintage’ın kurucularından en yeni It-girl’ümüz María Bernad’ı yakından tanıyoruz.

HAZIRLAYAN: REYHAN GÜNEŞ
FOTOĞRAF: PRESLEYANN/GETTYIMAGES.COM

MODA ANLAYIŞI
Stilini 'eklektik' olarak tanımlayan Bernad, yalnızca sevdiği kıyafetleri giydiğini belirtiyor. Alışveriş yaparken öncelikle renklere göre ayrım yapıyor. Sonrasındaysa kumaşın ve dikişlerin kalitesine dikkat ediyor. Genellikle doğal kumaşları tercih ediyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Sürdürülebilir moda anlayışını kalite ve iyi tasarım kavramları ve uzun süre giyilebilirlik üzerinden tanımlıyor. Kullan-at parçalardan ziyade sürdürülebilirliğin en doğru formu olduğuna inandığı vintage ürünleri tercih ediyor ve niteliği her daim niceliğin önünde görüyor.

TRENDLERDEN BEKLENTİSİ
Bernad, son yılların en büyük trendi spor giyimden ve insanları sürekli bu trendin peşinde görmekten sıkıldığını itiraf ediyor. Kadın giyiminin takım elbiseler, bol tişörtler ve daha maskülen terzilikle daha sık buluşması gerektiğine inanıyor.

KENDİ MARKASI ÜZERİNE
Ulaşılabilir vintage parçalar bulmakta zorlandığı için kendi markasını kurmaya, bu marka üzerinden bulduğu vintage giyim ve dekorasyon ürünlerini ve sanat eserlerini satmaya karar vermiş.

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Doğallığı dolayısıyla büyükannesinin bahçesinden kopararak elleriyle hazırladığı aloe vera içeren nemlendiricileri kullanmayı tercih ediyor.

Kıyafetlerinin ömrünü uzatmak adına yıkama ve kurutma talimatlarına uymaya özen gösteriyor.

Modanın yakın gelecekte bir nebze de olsa yavaşlamasını ve insanların vintage konusundaki önyargılarından arınmasını umuyor.

Gelip geçici trendlerin yanında retro görünümlerin her daim 1-0 önde olduğunu düşünüyor.

Moda konulu filmlere özel ilgisi var.

KİMLİK
KARTI
DOĞUM
YERİ:

Valensiya,
İspanya.
İLİŞKİ
DURUMU:

Gazeteci,
model ve
fotoğrafçı
erkek
arkadaşı
Roberto
Ruiz ile
birlikte.

BİZE ULAŞIN