Sağlam adımlar

Zarafet timsali ayakkabıları bir süreliğine rafa kaldırmanın zamanı gelmiş olabilir çünkü moda dünyası şu anda kalın tabanlı ve kaba hatlı ayakkabılarla aşk yaşıyor.

LARA AKYEL

FOTOĞRAF:SPLASHNEWS.COM /GETTYIMAGES.COM

Balenciaga, Acne Studios, Dolce&Gabbana, Vetements, Nike… Saymakla bitmeyen upuzun bir liste dolusu ünlü marka bu sezon estetik görünme kaygısı gütmeyen ayakkabı tasarımlarıyla yüksek topuklara göz kırpıyor.

Her yerde karşımıza çıkan modeller, büyük ayak numarasına sahip olanları abartılı detaylarıyla koca ayak gibi gösterme potansiyeline sahip olsa da, onları sevmediğimizi söyleyemeyiz.

90'lara gönderme yapan spor ayakkabı modellerini tamamlamak için tercihinizi beyaz çoraplardan yana kullanabilir ya da biraz daha çılgın bir gününüzdeyseniz renkli çoraplarla dinamik bir görünüm yaratabilirsiniz. Söz sizde!

Eşofman, jean hatta etek ve oversized kazaklarla birleştiğinde casual bir görünüm yaratan spor ayakkabılar köşeli hatlarıyla maskülen bir tavrı sahipleniyor. Hatta tırtıklı, girintili ve plastik detaylarıyla adeta "ben olduğum gibiyim" mesajını veriyor. Bir tık daha ileri gidecek olursak, estetik kuralları çerçevesinde herhangi bir kalıba girmeye çalışmadan, bir başka modele benzeme eğilimini sergilemeden, kendine özgü detaylarıyla var olan bu modeller birnevi çeşitliliği kucaklıyor. Zarif detaylar kadar kaba hatların da cazibeli olduğunu, cesur ve güçlü bir duruş çizdiğini kabul edelim. Bu modeller, sadece rahat olduğu için değil, tek tipleşmenin hüküm sürdüğü bir zamanda, farklı ve özgün olma cesaretini gösterdiğinden bu denli popüler.

BİZE ULAŞIN