Sokak modası denince akla ilk gelen isimlerden biri Veronika Heilbrunner. Bugüne dek moda dünyasının farklı alanlarında kariyer yaptı. Şimdiyse sektörün en önemli influencer’larından biri.

Gelişim Süreci
, genç yaştan itibaren marketlerde ve çiçekçilerde çalışarak istediği kıyafetleri almak için para biriktiriyormuş. Modaya ilgisini genç yaşta fark ederek sektöre model olarak giriş yapmış. Güney Afrika'dan Milano'ya kadar pek çok yeri görme, modaya en az kendisi kadar tutkun insanlarla bir araya gelme şansı elde etmiş. Çekimler esnasında sohbet ettiği editörlere bulundukları yere nasıl geldikleriyle ilgili sorular sorarak kendine yol haritası çizmiş. Stajyer olarak başladığı kariyer yolculuğunda adım adım yükselmiş.

Dijitale Geçiş
Sektörde geçirdiği yaklaşık sekiz yıllık editör asistanlığı ve editörlük döneminin ardından dijital projelerde yer almaya başlamış ve her an hareket halinde olan bu dinamik yapının cazibesine kendini kaptırmış.

Moda Algısı
Heilbrunner, moda dünyasında yan yana geleceğini hayal bile edemeyeceğiniz parçaların birlikteliğinin yaratıcılık sürecinin özü olduğuna inanıyor: "İlk gördüğünüzde tuhaf olduğunu düşündüğünüz tasarımlara ikinci bakışınızda algınız açılıyor. Mükemmel olmayanın güzelliğini takdir etmeyi o an öğreniyorsunuz. Günümüzde artık moda anlamında neredeyse her şey düşünüldü ve yapıldı. Şimdi var olanları yeniden yorumlama zamanı" diyor.

Nefret Edilenin Çekiciliği
12 ila 25 yaş arasında yalnızca spor ayakkabı giyen Heilbrunner, 25 yaşından sonra topuklulara yönelmiş ve o güne dek aldığı tüm spor ayakkabılardan kurtulmuş. Şimdiyse yeniden yükselişe geçmelerini keyifle izliyor. Bu durumu: "Modayla aranızda ister istemez aşk-nefret ilişkisi oluşuyor. Bugün asla giymeyeceğinizi söylediğiniz parçalar zaman içinde vazgeçilmeziniz oluyor. Vetements markası da bize tam olarak bunu göstermedi mi? İnsanların günlük hayatta sevmediği, sıradan bulduğu pek çok öğeyi alıp 'cool'laştırdılar" sözleriyle anlatıyor.

Kimlik Kartı
Doğum Yeri ve Tarihi:

Münih, Almanya.
Onu Nereden
Tanıyoruz:
Moda
haftalarında gerçekleşen
şovlardan ve kurduğu
hey-woman.com
platformundan.
İlişki Durumu: Justin
O'Shea ile birlikte.

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ
Stiliyle her daim radarımızda olan Heilbrunner, erkek arkadaşının dolabından sık sık kilit parçalar ödünç aldığını itiraf ediyor.

Berlin'nin sanat, müzik ve eğlence sektörü anlamında hayli gelişmiş olduğunu; ancak moda anlamında geride kaldığını düşünüyor.

Gotik mimari hayranı.

İskandinav ülkelerini ziyaret etmeyi seviyor.

BİZE ULAŞIN