Instagram’da kullandığı @yoyokulala adıyla yüzbinlerce kişiyi peşinden sürükleyen Yoyo Cao, giyim tarzıyla moda otoritelerinin dikkatini çekmeyi başardı. Sektörün en tanınan isimleri arasında yerini almadan önce onu yakından tanıyalım dedik.

HAZIRLAYAN: REYHAN GÜNEŞ
FOTOĞRAF: GETTYIMAGES.COM

Modaya Adım Atmak
Çocukluğundan beri modaya ilgi duyduğunu belirten Yoyo, küçük yaşta Singapur'a taşınmış. Burada ulaşılabilir fiyata kıyafet bulmanın zor olduğunu fark etmiş ve bu alana yönelmiş. Ancak asıl çıkışı Singapur Moda Haftası kapsamında bir markanın styling ekibinde yer almasıyla olmuş. Bu sayede kendi markasını kurma sürecine girmiş ve ortaya exhibitstore. co adresi çıkmış. Sektörde çalışmak isteyenlere en büyük tavsiyesi şu: "Öncelikle ne istediğinizden emin olun. Sırf şaşaalı göründüğü için moda alanında çalışmak isteyenler bu işin ne kadar emek istediğinin farkında değil. Bir yere gelebilmek için en alttan başlamak gerekiyor. Kimse sandığınız gibi bir gecede ünlü olmuyor."

Kariyer Yolu
Güzelliği karşısında kayıtsız kalamayan film sektörü birkaç yıl önce kendisine teklif götürse de o moda alanında çalışmaya devam etmek istediği için teklifi reddetmiş. "Hayata oyuncu olmak için gelmediğimin farkındayım. Cevabım karşısında çok şaşırsalar da bu farkındalıkla parçası olmak istemediğim işe girişemezdim" diyor.

İyi Fotoğrafın Peşinde
Instagram'da yayımlamak üzere iyi fotoğraf çekmek için şehri karış karış geziyor. Güzel fotoğraf karesinin çıkabileceği konumu bulduktan sonra birkaç gün orayla uyum içinde görünmesini sağlayacak şekilde giyiniyor ve fotoğraf çektiriyor. Bu nedenle şehri yerlilerinden bile daha iyi tanıdığını düşünüyor.

Kimlik Kartı
Doğum Yeri:

Macau, Çin.
Boyu: 1.64
metre.
Onu Nereden
Tanıyoruz:

@yoyokulala
adlı Instagram
hesabından,
yoyokulala.com
ve exhibitstore.
co adlı internet
sitelerinden.

Onun Hakkında Bilmedikleriniz

Giyinirken önce bir parça seçiyor. Geri kalanları buna uygun şekilde belirliyor.

Kolay kırışmayan, iyi dikişli beyaz tişört ve siyah güneş gözlükleri favori parçaları.

200'den fazla ayakkabısı var.

Fotoğraflarını asistanı çekiyor.

Minimalist tarza sahip olsa da kombinlerinde tek dikkat çekici parça kullanmayı seviyor.

Kıyafet dolabında sık sık temizlik yapıyor. Kullanmadıklarını ya arkadaşlarına veriyor ya da bağışlıyor.

BİZE ULAŞIN