İstanbul Moda Akademisi’nden dev moda şovu

12 yıldır sektöre tasarımcı yetiştiren Türkiye’nin önde gelen moda okulu İstanbul Moda Akademisi, mezun öğrencilerin tasarımlarının yanında halihazırda eğitim alan öğrencilerin de tasarımlarıyla yer alacağı dev bir defile organizasyonuna hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 21.06.2019 12:47 Güncelleme Tarihi: 21.06.2019 12:47

Bugüne kadar her yıl mezun ettiği öğrencilerin çalışmalarını bir sergide toplayan İstanbul Moda Akademisi, bu yıl yurtdışındaki prestijli moda okullarına benzer şekilde kurumda eğitim alan birinci, ikinci sınıfların tasarımlarından seçilenlerle birlikte mezun öğrencilerin tasarımlarını dev bir defileyle tanıtmaya hazırlanıyor.

27 Haziran 2019 Perşembe akşamı VodafonePark BJK Stadyumu'nun Moda Alanı Otopark'ında gerçekleşecek olan defilede 70 model, İMA'da Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı bir, iki ve üçüncü sınıflarında öğrenim gören toplamda 36 öğrencinin yaklaşık 83 farklı tasarımıyla podyumda olacak.

Sektörün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından mezun öğrenciler arasından yapılacak seçim sonrası belirlenen öğrenciler, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında her sezon gerçekleşen New Gen karma defilesinde yer alma şansı yakalayacak.

BİZE ULAŞIN