Tom Ford ve lüks spor giyime dönüş

Tom Ford, İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunda sokak giyimine lüksü ekliyor.

Giriş Tarihi: 05.10.2019 15:46 Güncelleme Tarihi: 05.10.2019 15:46

Amerikan Moda Tasarımcıları Derneği'nin yeni başkanı Tom Ford, bu pozisyonda gerçekleştirdiği ilk defilesinin mekanını, bizleri şaşırtarak, Bowery metro durağında artık kullanılmayan bir platform olarak belirledi.

Şüphesiz, davetlilerin çoğu için metroya iniş gündelik hayatın bir parçası değildi, hatta kuvvetle muhtemel aralarında ilk defa bir metro durağına inenler çoğunluktaydı. İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunun çıkış noktası ise Andy Warhol ve Edie Sedwick'in 1965 tarihli, New York sokaklarında açılmış bir rögar kapağı üzerinde verdikleri pozdu.

"Biraz rahatlamak lazım" diyen Ford ekledi: "Amerika'nın tüm dünya tarafından bilinen lüks spor giyim gücünün dönüşü bu şekilde olacak." Buğulu göz makyajının ve kısa saçların tercih edildiği modeller arasında Kaia Gerber ve Gigi Hadid gibi isimler dikkat çekiyordu.

Yves Saint Laurent'in ikonik büstiyerine göz kırpan, plastik görünümlü büstiyerlerin eteklerle kullanıldığı, basketbol ve jimnastik şortlarının oversized ceketlerle eşleştirildiği koleksiyon sokak giyimine Tom Ford lüksünü ustalıkla ekledi.

BİZE ULAŞIN