Her güne bir Juju her güne sağlık!

Juice aşağı, juice yukarı! İçimi kolay, sağlık kapısı, ödem atmanın en iyi yolu, zayıflamanın, forma girmenin de yeni formülü. Juju markasının daha yakından tanımak için okumaya ne dersimiz?

Giriş Tarihi: 26.01.2016 12:33 Güncelleme Tarihi: 26.01.2016 12:33
Yeni tanıştık, iyi ki de tanıştık! Önce sağlık diyenleri ve hatta demeyenleri şöyle alalım. Sizi Juju'yla buluşturacağız. Eğer taze sıkılmış meyve sularının popülaritesine siz de gönlünüzü kaptırdıysanız, Juju içmeden duramayacaksınız.

Juju'nun kurucusu İpek GÜlen Girgin, bize markasını anlatıyor. Biz de içeceğimiz Juju'lar için sabırsızlanmaya başlıyoruz!

Girişiminizi tanıtır mısınız?


Evlerimizde genel olarak kullandığımız katı meyve sıkacakları hem yüksek devir nedeni ile ısı üretiyor hem de rendeleme işlemini metal bıçaklarıyla yapıyor. Coldpress işleminde bu makinalardan farklı olarak meyve ve sebzeler çok daha düşük devirde parçalanıyor ve hidrolik pressler tarafından suları sıkılıyor. Bu teknik sayesinde sebze ve meyvelerin oksidasyonu önlenirken, sıkılan sebze ve meyvelerin yüksek hızdan dolayı doğal hücre yapılarının bozulması engelleniyor. Dolayısıyla diğer yöntemlere göre daha yüksek besin değerine sahip oluyor ve içerdikleri vitaminler, mineraller ve aktif enzimler korunuyor.

Bilimsel araştırmalar da bize yeşil sebzeleri bol miktarda ve sağlıklı bir şekilde tüketmenin en kolay yolunun, sularının sıkılıp içilmesi olduğunu gösteriyor. Bu yöntemle bir günde yiyebileceğimizden çok daha fazla sebzenin suyunu içmiş oluyoruz ayrıca pişim esnasındaki besin değeri kaybına da engel olmuş oluyoruz. Öte yandan juiceler posasız oldukları için doğduğumuz günden beri çalışan sindirim sistemimizi de dinlendiriyoruz.

Jujucular ürünlerimiz sayesinde toksinlerinden arınır, vücutları yenilenir, tazelenir, ciltleri güzelleşir, kas gelişimleri desteklenir, enerjileri artar, yağ yakımları hızlanır ve ödem atarlar.

Jujular soğuk sıkım yöntemiyle hazırlandığı için buzdolabında kapakları kapalı olarak saklandığı sürece 3 gün boyunca tazeliklerini koruyabilmektedir. Jujularımızı hiçbir katkı maddesi ya da koruyu eklemeden ve 100% doğal, taze işlenmemiş, pastörize edilmeden cam şişelere koyduktan sonra buzdolabında muhafaza ediyor ve kurye yolu ile Ankara'nın her yerine gönderimlerini yapıyoruz. Bu noktada en önemli farkımız sıkımı teslimat gününde yapmamız ve cam şişe kullanmamızdır. Geceden hazırlık yapmak gerekse de tazeliği kesinlikle önemsiyoruz aynı şekilde cam şişe daha maliyetli ve ağır olsa da asla vazgeçmeyeceğimiz bir sağlık prensibi bizim için.

Kimler tarafından kuruldu? Bugün kaç kişilik bir ekipten oluşuyor? Ne zaman faaliyete başladınız?


İşletmemiz Işık Yargıcı, Alper Tunca ve İpek Gülen Girgin tarafından kuruldu. Bugün işletme ortakları dışında bir sıkım elemanı, bir de teslimantları yapan kurye bulunmaktadır. Juju Fresh lansmanı 2015 Mart ayında Ayşegül Çoruhlu ile birlikte Wyndham Otel'de yapılmıştır. Bu fikri Amerika'da keşfedip uygulamaya karar verdiğimiz asıl tarih Nisan 2014 olsa da araştırma süreci ve hayata geçirme aşamalarıyla birlikte faaliyete başlamamız Mart 2015'I buldu.Rakiplerinizden nasıl ayrışıyorsunuz?


Juju Fresh firmasının tüm rakiplerden farklı olarak, tüm izin belgeleri mevcuttur, kurumsallaşma anlamında daha gelişmiş bir durumdadır, Jujuların formülleri rakiplerden farklı olarak iki farklı diyetisyenden tavsiye alınarak hazırlanmıştır.
Ürünleri üretim için kurulmuş üretimhanede sıkılıp şişelenmektedir bu da üretim kapasitesini ve kalitesini arttırmaktadır. Her ne kadar bir üretimhane de olsa zamanla keyifli dekorasyonu sayesinde Jujucuların siparişlerini almak ya da yalnızca sohbet etmek için de uğradıkları bir nokta haline gelmiştir. Böylece müşterilerimizle sürekli etkileşim halinde kalıyoruz ve geri dönüşlere göre operasyonumuzu düzenliyoruz. Tüm Juju Fresh ürünleri diyetisyen kontrolünce ve onayıyla hazırlanmaktadır. Juju Fresh, sektörün Ankara'daki ilk markasıdır ve şehre rakiplerinden daha hakim durumdadır. Juju Fresh'in sosyal medya hesaplarındaki etkinliği ve takipçi sayısı oldukça yüksektir. Sosyal medya planlamamız için son gelişmeleri ve yabancı 700'e yakın Juice firmasını sürekli takip ediyoruz. Bazı rakiplerin aksine, Juju Fresh yüksek kaliteli cam şişe kullanmaktadır. Juju Fresh firması rakip firmaların aksine çeşitli etkinliklere katılarak tüketiciyle bire bir iletişime geçebileceği tanıtım kanallarını rakiplerine göre daha iyi kullanmaktadır.

Nasıl gelir yaratıyorsunuz?


Şuanda kendi hazırladığımız tekli Jujuları ve biri yemekli olmak üzere 4 adet farklı cleanse paketini satıyoruz. Bunun haricinde dışarıdan aldığımız şoklanmış buğday çimi suyu ve glutensiz, diyabetik sağlıklı atıştırmalıklar satıyoruz. Ürünlerimizi web sitesinden ve telefondan aldığımız sipariş üzerine hazırlıyor ve kurye ile Jujucuların adresine teslimat yapıyoruz.
Çeşitli kampanyaların haricinde yakin zamandada abonelik sistemini baslatmayı planlamaktayız.
Amacımız insanların hayatına bunu bir şekilde katmaları. Herkesin günün en azından 1 öğününü sağlıklı sebze sularıyla geçirmesini sağlayacak dinner canceling paketimiz de önümüzdeki günlerde satışa çıkacak.

Bugüne kadar 1000'den fazla insan jujunun tadına bakabildi.

Siparislerimizin %30'u web sitemizden, %30'u telefonla alındı, geri kalan %40'ta dükkanımıza gelip sipariş verenler ya da satin alım yapanlardan oluşuyor. Web sitemizden gelen siparişlerimiz giderek artan bir trend içinde.

Web sitesimiz için Shopify'ın sistemini kullanıyoruz, şuana kadar da oldukça memnunuz.

Tavsiyeleriniz?

Doğumumuzdan beri çalışan sindirim sistemimizin üç gün süreyle dinlenmesi gerekmektedir. Bu yüzden 2 ayda bir 3'er günlük sıvı detoksu yapılmasını kesinlikle tavsiye ediyoruz.
3 günlük detokstan gözü korkanlar ya da bu işi hayatına katmak isteyenler için ise tavsiyemiz 1 günlük sıvı detoksu yaptıktan sonra diğer iki günde detokslarını daha verimli bir hale getirebilmek için "dinner cancelling" yapmaları. Çünkü ilk gün vücuttan ödem atılsa da ikinci, üçüncü gün de bu süreç devam etmektedir bu yüzden vücudun alkali kalmasına dikkat edilmelidir. Özellikle akşam yemeği yerine tüketilen Jujular daha taze, hafif bir sabaha başlanmasını da sağlayacaktır.
Biz kesinlikle sürekli olarak sadece cleanse yapılmasını tavsiye etmiyoruz.
Bu içecekleri bir şekilde kahve gibi, çay gibi insanların hayatına sokmalarını tavsiye ediyoruz. Dönem dönem yapılması gereken detoksların haricinde de herkes kendi programına göre kahvaltı, ogle yemeği ya da akşam yemeği yerine Juju içerek, onları öğün gibi kullanıp beslenme dengesini sağlayabileceği gibi öğünlerin yanında da tüketerek, yiyemiyecekleri kadar sebzeyi içerek hem günlük gerekli vitamin, mineral ve enzimleri almış olur hem de vücudunun alkali kalmasını sağlayarak yediklerine ragmen kilo kontrolünü de düzenlemiş olurlar. Kalori değeri bize çok soruluyor olsa da bu içecekler aslında kalori olarak görülmemeli. İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan Jujulara çok çok az meyve kattığımız için glisemik indeksleri oldukça düşüktür görevleri tamamen hücrelerinizi beslemek ve vücudunuzu temizlemektir dolayısıyla bundan aldığınız kalori herşeyi süpürüp götürecektir. 

Hedefleriniz?

Kısa Vadeli Hedefler:
• Markanın tanıtılması ve marka bilinirlik oranının artırılması. Bunun için pazarlama kampanyası dahilinde çeşitli kanallardan potansiyel müşterilere ulaşılması.
• Ankara'da anlaşmalar sağlanarak, kurumsal satışlar ile (ürünlerin hedef kitlesine uygun olarak Eskişehir yolu bölgesi/çevresi, Çankaya ve İncek bölgelerindeki yerleşimler, kafeler ve spor salonları) sürekli bir ciro elde edilmesi. Mevcutta bir kafe ve bir spor salonu olan anlaşma durumunun, 2016 Ocak ayı sonuna kadar 3 kafe ve 4 spor salonu düzeyine çıkartılması.
• Sağlıklı yaşam ve doğal beslenmenin önemi konusunda seminerler, eğitimler düzenlenmesi, düzenlenen etkinliklere sponsor ve destek olunması ile vatandaşların bilincinin ve genel sağlık durumlarının geliştirilmesi, ve dolayısı ile ürünün hitap ettiği pazarın büyütülmesi.

• İşletmenin hitap ettiği kitleye yönelik AVM'lerden birinde sürekli stand kurarak hem satış potansiyelini arttırmak hem de yeni bir tanıtım kanalı yaratmak.

Orta ve Uzun Vadeli Hedefler:

• Talebin artması ile kapasitenin artırılması, üretim tesisinin büyütülmesi, paralel olarak üretim ve satış personeli alınması ile çalışan sayısının artırılması.
• Sektörde Ankara'da en bilinir, en çok satan, en fazla noktada satış yapan marka durumuna gelinmesi.
• Mevcut durumda 10 olan meyve-sebze suyu ürün çeşidinin arttırılması ve tüketici profilinin genişletilmesi.
• Türkiye'nin ilk gerçek anlamda Juice Bar'ını açmak.
• Ankara dışında da seçilecek illerde hizmet sunulması, ülkemizde doğal, sağlıklı Juju Fresh ürünlerinin yaygınlaştırılması.
• Farklı diyetisyenler, doktorlar, yaşam koçları, sporcular, rol modelleri ile işbirliği içerisinde sağlıklı yaşam bilincinin ve ürünlerin faydalarının bilinirliğinin yaygınlaştırılması.
• Markanın butik özelliğinin korunarak, alanında Türkiye'nin en bilinir, en çok tercih edilen, en çok güvenilen, tedarikçisinden iş ortaklarına ve tüketicilere kadar en çok tercih edilen firması durumuna gelinmesi.

Eklemek istedikleriniz?


Bizim hikayemiz İstanbul'da açılan birçok ünlü Juice firmasınınkinden farklı çünkü biz bu işe büyük yatırımlarla veya aile desteğiyle girmedik, giremedik. Küçük birikimlerle kendi imparatorluğumuzu kurmayı hedefledik. Hayatımızdaki garantilerden vazgeçtik ya da onları riske atmayı göze aldık. Biz bedenimizin anlam bulduğu, nefes alabildiğimiz bir alan yaratmak istedik.
Hikaye ortaklardan Işık'ın Amerika'da juice firmalarıyla tanışmasıyla başlıyor. Opera'da memur, çay üstüne çay sohbetlerden mağdur ve muzdarip. Hayat hayal ettiği gibi gitmez, kendi gibi olamazken juice hayalini Bakü'deki mühendis arkadaşı Alper'e açıyor Alper ondan da istekli çıkınca Işık KOSGEB sertifikası alıyor ve işe koyuluyorlar. Hiçbirşey göründüğü kadar kolay değil tabii Nisan 2014'te başlayan bu süreç ancak Mayıs'ta Çevre Sokak'ta tam bir esnaf sokağında faaliyete geçebiliyor. Sıkıntılar, aksilikler, koşturmacalar derken o sıra İstanbul'dan bavuluna koyup uçakla 3 günlük detoks paketi geçirebilecek kadar bu işe takık bir müşteri kapıdan içeri giriyor ve bir paket detoks da Juju'dan alıyor. Ertesi gün bir ton eleştiri şu bu derken aslolan bir coup de foudre (ilk görüşte aşk) aslında. İpek, İstanbullu, Meclis'te Milletvekili danışmanı, hayatının zor bir döneminden geçiyor. Hayatı boyunca sağlıklı beslenme ve spor takıntısı olmuş arkadaşlarına beslenme reçeteleri yazmış vs bunların Juju'da anlam bulmasının haricinde en çok mutluluk veren orada vakit geçirmek, sıkıntıları unutturması kendine özgür bir alan yaratması oluyor. Işık'la iyi bir ekip oluyorlar ne de olsa kız arkadaşlıklar kutsaldır. Müşteriyken tüm tanıtımlara yardımcı olarak geliyor, dükkanı bekliyor. Işık ve Alper'in ısrarlarıyla üçüncü ortak oluveriyor.

Esnaf muhabbetleri, soldaki kırtasiye sağdaki yandaki dişsiz yufkacının siyasi yorumları, şuradan zayıflamak için ne içmeliyim diyenlere "bu bir zayıflama ürünü değildir mühim olan sağlık sağlık!!! Kalori mi? Bundan aldığınız kalorinin bir önemi yok" diye verilen dingin cevaplar, fotoğraf çekimine ayrıca para vermemek için peşinden koşulan fotoğrafçı arkadaşlar, hatta hiçbirşeye gereksiz harcama yapmamak için işin amelesi olmak öte yandan kafelerle, spor salonlarıyla yapılan çalışma ortaklığı görüşmeleri için son derece şıkıdım, hanımefendi pozları.. Juju bir keyif bizim için. Heranı, her meşguliyeti ayrı bir mutluluk sebebi. Güne güzel başlatan günü güzel bitiren.
Biz diyoruz ki Juju özgürlüktür, yeni beslenmedir. Dostlarla güzel bir sofrada keyifle yemek yeme fırsatı veren bir özgürlüktür çünkü dengedir.
Nihayetinde önce Ankara bizim olacak Türkiye'de henüz olmayan o renkli Juice Bar'ı açacağız. Herkes meyve ve sebzelerin adlarının yazılı olduğu kartları sepete koyacak kendi Jujusunu yaratacak yanına da sağlıklı, hafif yiyeceğini alıp keyifle oturacak istediği kadar. Yeni nesil bir starbucks modeli.. Sizi Juju'da ağırlamayı bu deneyimi yaşamanızı ve herşeyi çok daha detaylı anlatmayı çok isteriz. İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.BİZE ULAŞIN