Yüzünüz kartvizitinizdir: Yanak ve Alt Göz Kapağı Estetiği

Kendinize bir iyilik yapın ve korkmayın, estetik cerrahinin son yenilikleriyle daha taze ve dinamik görünmeniz mümkün. Nasıl mı?

Giriş Tarihi: 05.02.2016 11:15 Güncelleme Tarihi: 05.02.2016 11:15
Yüzünüzün ifadesini belirgin ve eşsiz kılan yanaklar ve göz çevresi özel ilgiyi hak ediyor. Enerji dolu bakışlar iyi bir iletişimin anahtardır. Ancak sağlıklı olmayan yanak ve alt göz kapağı çevresi sizi yorgun ve mutsuz gösterecektir. Özellikle şehir hayatının hızı, bilgisayar kullanımı gibi pek çok faktör cildi deforme edebiliyor.

Zaman ve dışsal faktörlerin etkisi ile bozulan yanak ve alt göz kapağı çevresi yaş sınırlaması olmaksızın düzeltiliyor. Alt kapakta torbalanmış olan yağlar çıkarılıp yanak üzerine taşınıyor. Yine orta yüz bölgesi de yukarı doğru hafifçe gerilerek sakin bir şekilde sağlıklı bir görüntü sağlanıyor. Gerekli görülmesi halinde yanak ve göz çevresine yağ enjeksiyonları yapılarak daha doğal bir görüntü elde edilir.

Hafif deformasyonlar için lazer
Yine her şey yolunda olsa bile sizi yorgun ve yaşlı gösteren göz çevresindeki ince kırışıklıkları kimyasal soyma işlemleri ile yok etmek mümkün. Bir diğer kırışıklık giderici uygulama ise lazerdir.
Göz kenarında oluşan kaz ayakları yüzdeki yorgun ifadenin nedenlerinden birisi. Kaz ayaklarından kurtulmak için botoks uygulamaları etkili oluyor. Göz çevresindeki renk değişimleri için ise yine lazer uygulamaları ya da yağ enjeksiyonları yapılabilir. Tüm bu işlemler tek tek yapılabileceği gibi yüz gençleştirme ameliyatının bir parçası olarak da gerçekleştirilebilir.

Alt göz kapağı önemli
Alt kapakta kesikler ya kirpik altından, ya da kapağın içinden yapılır. Bu ameliyat sırasında genellikle orta yüz bölgesine de germe işlemi uygulanır. Alt kapak cerrahisinde amaç göz torbalarını almak, gözyaşı oluğunu yağ ile doldurarak düzleştirmek, kapak ile yanak ilişkisini düzeltmektir. Ameliyat sırasında hastaların büyük bölümüne yağ enjeksiyonları da yapılır.

BİZE ULAŞIN