Hollywood yıldızlarının ameliyatsız zayıflama sırrı artık Türkiye'de

Harvard Medical School’un geliştirdiği, FDA onaylı ‘ameliyatsız zayıflama teknolojisi coolsculpting’, “COSMED Clinic by Dr. Çerkeş”te gerçekleştirilen lansmanla Türkiye’de tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 10.02.2016 14:31 Güncelleme Tarihi: 10.02.2016 14:31
Süpermodellerin ve Hollywood yıldızlarının ameliyatsız, kalıcı ve bölgesel zayıflama sırrı coolsculpting, Prof. Dr. Nazım Çerkeş'in evsahipliği, Dr. Müge Çerkeş'in sunumuyla "COSMED Clinic by Dr. Çerkeş"te uzmanlarca tanıtıldı.

Zeltiq CoolSculpting Nedir? Nasıl çalışır?

CoolSculpting, soğuk lipoliz yöntemi olup, dokulara zarar vermeden yağ hücrelerinin ısısını düşürmek suretiyle, metabolizma tarafından vücuttan atılmasını sağlayan FDA onaylı güvenilir bir tedavi yöntemidir.

Zeltiq CoolSculpting İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Coolsculpting tedavisi, bir kilo verme yöntemi değildir. Spor ve diyet yaparak eritilemeyen belli bölgelerde toplanmış lokalize yağları hedef alan bir uygulamadır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?
Coolsculpting soğuk lipoliz yöntemi, genellikle karın, bel, basenler, bacaklar, diz içleri, sırt ve kollarda uygulanmaktadır. Farklı genişlikteki alanlara uyumlu değişik başlıkları sayesinde büyük hacimli bir karında da, diz içleri gibi küçük alanlarda da etkili bir incelme sağlanmaktadır.

Tedavi Sırasında Ne Hissedilir? Ağrı Olur Mu?

Aplikatör, uygulama yapılacak alana yerleştirildiğinde ve tedavi başladığı sırada "çekme" ve "soğuma" hissedilmektedir. Birkaç dakika içinde hastalar bu hisse alışmakta ve ağrı duymamaktadır.

Tedavi Ne Kadar Sürer?
Coolsculpting tedavisinin süresi, uygulama yapılacak bölge sayısına göre değişmektedir. Bir bölgedeki işlemi saattir. Örneğin karın bölgesi: en az 2 bölge; basenler: sağ ve sol yan olmak üzere 2 bölge şeklinde uygulanmaktadır. Tedavi edilecek bölge sayısına göre uygulama 2-3 güne yayılabilir.

Coolsculpting Kaç Seans Uygulanır?
Coolsculpting tedavisi genellikle, tek seans şeklinde uygulanmaktadır. Çok kilolu kişilerde daha etkili sonuç elde etmek için 2-3 ay sonrasında bir seans daha gerekebilir.

İyileşme Süreci Nasıldır?
Prosedür sırasında cerrahi işlem uygulanmadığından iyileşme süreci yoktur. İşlem sonrasında, hastalar günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedir.

Coolsculpting Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Görülür?
Coolsculpting soğuk lipoliz uygulaması ile eritilen yağlar, doğal yollarla vücuttan atılmaktadır. Bu süreç ortalama 2-3 ay süre gerektirmektedir.

Coolsculpting Tedavisi Sonuçları Kalıcı Mıdır?
Soğuk lipoliz yöntemi ile yapılan bölgesel zayıflama tedavisinde, tıpkı liposuction ameliyatında olduğu gibi uygulama yapılan bölgedeki yağ hücresi sayısı azaldığı için sonuçlar kalıcıdır.

Coolscupting Yöntemi Güvenli Midir?
Coolsculpting, etkinliği ve komplikasyon oluşturmadığı ile ilgili 2010 yılında FDA onayı almıştır. Ameliyatsız estetik uygulamalar konusunda 2015 yılında ABD'de Coolsculpting en çok tercih edilen cihaz olmuştur

Liposuction Mı? Coolsculpting Mi?
Liposuction ile yağ alma ameliyatı, bölgesel zayıflama konusunda çok etkili bir yöntem olmakla beraber, cerrahi yöntemler sonrası iyileşme süreci gerektirmektedir. Diğer yandan, anestezi almak istemeyen kişiler, etkinliği kanıtlanmış, yan etkisi olmadığı belgelenmiş Coolsculpting tedavisini tercih etmektedir.

BİZE ULAŞIN