Yoğun iş kadınlarının antrenmanı

İş hayatınız fazlasıyla yoğun geçiyorsa, sporu yapılacaklar listenizde ön sıralara almalısınız. Sağlıklı olmak iş yerinde doğru kararlar almanızı kolaylaştırır. Zamanınızı doğru değerlendirmek için kolay, kısa ve etkili egzersizleri deneyin.

Giriş Tarihi: 21.12.2016 12:02 Güncelleme Tarihi: 21.12.2016 12:02

DERLEYEN: ÇİSEM ÖZNUR

FOTOĞRAFLAR: CHRIS CLINTON, NICK ONKEN

1 Tek El Yerde

Plank pozisyonunu aldıktan sonra sağ elinizi belinize koyup, belinizi havaya kaldırın. Sol dizinizi kırıp sol ayağınızın sağ arka dizinize gelmesini sağlayın ve görseldeki gibi bu pozisyonda bekleyin. 15 saniye dolduktan sonra bu hareketi 10 tekrar ile 3 set olarak yapın ve bittiğinde diğer ayağa geçin.

2 Üst Vücut

Şınav pozisyonuna geçerek şınav çekin (A). Daha sonra sol elinizi ve ayağınızı yere sabitleyip tam tersi yöne çevirerek vücudunuz yere hiç dokunmadan ters dönün. Sağ ayağınızı yukarıya doğru kaldırın ve sol elinizle sağ ayak parmak ucunuzu görseldeki gibi yakalamaya çalışın (B). Tekrar başa dönün ve bu hareketi bir dakika boyunca tekrarlayıp diğer elinizle yapın.

3 Kalça Dışarı

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ayak uçlarınızı dışa döndürün. Elinize 5 kiloluk ağırlık alın ve çömelebildiğiniz kadar çömelin. 15 saniye bu şekilde kaldıktan sonra tekrar başa dönün. Bu hareketi 3 set olmak üzere 15 tekrar halinde yapın ve her set arası 1 dakika dinlenin.


BİZE ULAŞIN