Sağlıklı ve formda kalmak için öneriler

Egzersizlerinizi yaparken hedefiniz yalnızca zayıflamak, incelmek olmamalı. Vücudunuzun kıvrımlarını ortaya çıkaran hareketler sayesinde parti elbisenizin içinde daha seksi duracaksınız!

Giriş Tarihi: 05.01.2017 12:51 Güncelleme Tarihi: 05.01.2017 12:53

HAZIRLAYAN: DANIELLE MCNALLY&SARA AUSTIN, DERLEYEN: ÇİSEM ÖZNUR, MODA EDİTÖRÜ: ADAM MANSUROĞLU, SAÇ: CHLOE FRANCKE /LIVING PROOF, MAKYAJ: AMKY ORESMAN/NEUTROGENA, MANİKÜR: BARBARA WARNER, FOTOĞRAF: ERIC LARSON

1.YUVARLAK KALÇA Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın ve iki elinize ağırlıklarınızı alın. Yere paralel olacak şekilde sağ bacağınızı dizinizden kıvırarak kaldırın (A.) Sağ bacağınızı öne doğru itip yere koyarken eğilin ve sol bacağınızı yana doğru açın (B.) Aynı hareketi tam tersi yönde tekrarlayın.

İpucu: Yana doğru açtığınız bacağınızda, serçe parmağınızın yere değdiğinden emin olun.

2.ARKA KASLAR Bacaklarınızı kalça genişliğinde açarak ayakta durun ve dizlerinizi hafif bükün. Ağırlığınızı sırtınızın üstüne boynunuza koyun. Bu şekilde kalça hizasından öne doğru eğilin ve üst gövdenizin yere paralel olmasına dikkat edin.

İpucu: Eğer bu hareket arka kaslarınızı zorluyorsa, ağırlıklarınızın kilogramını azaltın ya da yalnızca ellerinizi boynunuza koyarak alıştırma yapın.

3.YUKARIYA DOĞRU Sırt üstü matın üzerine ve dizlerinizi ayaklarınız yere basacak şekilde bükün. Sol ayağınızı uzatın ve kalçanızı havaya doğru kaldırın. Havada olan bacağınızı yavaşça aşağı indirin ve aynı hareketi diğer bacağınız için uygulayın.

İpucu: Bu egzersizi yaparken omuzlarınızın yere değdiğinden emin olun.

4.ZIPLAMA HAREKETİ Bacaklarınızı omuz genişliğiniz kadar açın, ellerinizi başınızın arkasına koyun ve dirseklerinizin tam olarak açıldığından emin olun. Her iki dizinizi de bükerek squat pozisyonunu alın (A.) Yere güçlü şekilde bastırın ve havaya zıplayın. Zıplama esnasında ayaklarınız yerden kesilmeli (B.) Yavaşça yere inin ve squat pozisyonuna tekrar geçin.

İpucu: Bu hareketi yapmakta zorlanıyorsanız, temel squat yapın ve daha sonra 30 saniye boyunca zıplayın.

5.GÜÇLENEN YAN KASLAR Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın ve ellerinize ağırlıklarınızı alın. Sağ ayağınızı arkaya doğru, sol bacağınızı ise çapraz olacak şekilde öne doğru uzatın. Bu pozisyondayken dizlerinizi bükerek yere çökün. Sağ alt bacağınızın ve sol üst bacağınızın yere paralel olmasına dikkat edin. Daha sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu hareketi 4 set halinde yaptıktan sonra tam tersi yönde tekrarlayın.

İpucu: Ağırlıklarla denge kurmakta zorlanıyorsanız, ilk önce ağırlıklar olmadan deneyerek alıştırma yapın.

BİZE ULAŞIN