'nu dize getirin

Adet döneminizden önceki haftada kendinizi ve davranışlarınızı tanıyamaz hale mi geliyorsunuz? Pek çok kadın bu dönemde hayatı kendisine ve çevresindekilere zehir edebiliyor. Endişelenmeyin, Cosmo’nun hazırladığı taktiklerle bu sendromu yenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 30.01.2017 14:10 Güncelleme Tarihi: 30.01.2017 14:10

ANNIE DALY, DERLEYEN: REYHAN GÜNEŞ, FOTOĞRAFLAR: ISTOCK.COM

AJANDANIZI DÜZENLEYİN
Adet döneminizden bir hafta önce programınızı gözden geçirin ve modunuz iyiyken yapmanız gerekenleri işaretleyin (sevgilinizin ailesiyle akşam yemeği, patronunuzla toplantı gibi.) Bunlar dışında iptal edebileceğiniz bütün planlarınızı iptal edin. Böylece hem dinlenmek için yeterince zamanınız olur hem de yapmanız gerekenler arasında koşturmaktan kurtulursunuz.

MASAJLA RAHATLAYIN
Kendinizi spa salonundaki uzman ellere bırakmak sinirlerinizi aldırmış gibi hissetmenizi sağlayabilir. Araştırmalar, bu sihirli ellerin stres hormonu kortizol seviyesini düşürdüğünü gösteriyor. Spa'ya ayıracak bütçeniz yoksa sevgilinizin elleri ve minik bir tenis topu da işinizi görür. Sevgilinizden tenis topunu üstte gösterilen yüksek gerilim bölgelerinde gezdirmesini isteyin.

EĞLENCELİ VİDEOLAR İZLEYİN
Gün içinde izleyeceğiniz birkaç dakikalık komik videolar, mutluluk hormonu serotonin seviyenizi yükseltir ve zihninizi olumsuzluklardan uzaklaştırıp önemli şeylere odaklanmanızı sağlar.

MÜZİĞİN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ
Kanada'da yapılan bir araştırma, etkileyici müzikler dinlemenin diğer bir mutluluk hormonu endorfin seviyesini artırdığını, böylece stres seviyesini düşürdüğünü keşfetti. Yani bu dönemde kendinizi sakinleştirmek için ihtiyacınız olan şey Adele dinlemek olabilir. Ancak ses seviyesi konusunda dikkatli olun. Çünkü araştırmalar, yüksek sesle müzik dinlemenin de stresinizi artıracağını belirtiyor.

SPOR SALONUNU PAS GEÇİN
Adet öncesi sendromuyla baş etmeye çalışırken egzersiz kıyafetlerinizi giyip spor salonunun yolunu tutmak dünyadaki en zor şey olabilir. Ancak bu, egzersizi bir kenara bırakacağınız anlamına gelmiyor. Spor salonuna gitmek yerine doyogawithme. com sitesi üzerinden ücretsiz yoga dersleri alabilirsiniz. Yarım saatlik egzersiz seansı endorfin seviyenizi artırıp zihinsel kıvraklığınızı olumlu etkiler.

AMAN YATAK ODANIZI UNUTMAYIN
Mutlu cinsel hayat, 'aşk hormonu' olarak bilinen oksitosin salınımını artırarak düşük serotonin seviyesiyle savaşınızda elinizi güçlendirir. Bu hassas dönemde erkeğinizi ruhsal durumunuz hakkında bilgilendirin ve daha anlayışlı davranmasını isteyin.

MİDENİZ DE MUTLU OLMAK İSTER
Sofranızda yulaf, süt ve kırmızı meyveler gibi serotonin seviyesini yükselten besinlere yer açarak adet döneminin zihinsel bulanıklığıyla baş edebilirsiniz. İşte adet döneminizde bir kase mutluluğun formülü: Az yağlı süt, su ve bir tutam tuzu kaynatın. Kaynayan karışımın içine yulafı ve turna yemişini ekleyin. Kısık ateşte 20 dakika pişirin. Üzerine ceviz ekleyin.

İÇİNDEKİLER
60 gram az yağlı süt
120 gram su
40 gram yulaf
2 yemek kaşığı ceviz
2 yemek kaşığı kurutulmuş turna yemişi

SIVI TÜKETİMİNE DİKKAT
Önemli bir buluşma veya toplantı öncesi kahve içmek hem düşünme sürecinizi kolaylaştırır hem hafızanızı güçlendirir. sürecinde zihinsel bulanıklıkla baş etmek için kahve için. Ancak dikkat, günde üç fincandan fazla kahvenin yarardan çok zararı olabilir.


BİZE ULAŞIN