Biyorezonans’la zayıflamak mümkün mü?

Son yıllarda zayıflama söz konusu olduğunda tüm uzmanlar, “öncelikle genel sağlığınızı iyileştirin sonra kilo vermeye odaklanın,” diyor. Tam olarak bunu felsefe edinen biyorezonans terapisinin de vücudu negatif dalgalardan arındırarak zayıflamanın yolunu açtığı iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 29.05.2017 15:14 Güncelleme Tarihi: 29.05.2017 15:15

ELİF NAZLI DURAN

FOTOĞRAF: SARAH KEHOE

Hedefi sağlıklı kilo vermek olan pek çok kişi bir süredir "biyorezonans" ile zayıflamadan bahsediyor. Peki, bu yöntem tam olarak ne ve kilo vermeyi nasıl sağlıyor? Bu sorunun yanıtını almak için Dr. Sinan Akkurt'a danıştık ve bakın neler öğrendik. İnsan bedeni de, tıpkı diğer tüm canlılar gibi kendisine has manyetik dalgalara sahip ve bunları yaydığına inanılıyor. Ancak beden sağlıklı değilse, bu dalgalar değişime uğruyor. Kişi henüz, o sorunun semptomlarını hissetmeden yani bir ağrı ya da rahatsızlık yaşamadan bile dalgaların titreşimi bozulabiliyor. İşte burada devreye biyorezonans terapileri giriyor. Biyorezonans uzmanları, öncelikle dalgalardaki bozuklukları özel bir cihazla tespit ediyor ve yine bu özel cihazla negatif dalgaları temizleyebiliyorlar.

ZAYIFLAMANIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILIYOR
Son günlerde pek çok kadının en fazla şikayet ettiği konu, diyet ve egzersiz yapmasına karşın kilo verememesi. Dr. Sinan Akkurt'un bu konuyla ilgili olarak anlattıkları da oldukça ilgi çekici: "Diyetinize uyuyor, hareketli bir yaşam sürüyor, düzenli uyuyor ve yeterli miktarda su tüketiyor ama yine de bir türlü kilo veremiyorsanız, mutlaka bir sağlık taraması yaptırmalısınız. Özellikle de vücuttaki şekeri tüketerek hipoglisemiye yol açan Candida Albicans mantarı ile kilo alımını tetikleyen Adenovirüs 36 testlerini şiddetle öneriyorum. Bunlar sağlıklı yaşamasına rağmen kilo veremeyen pek çok kişide tespit edilen iki sinsi patojen. Ayrıca insülin direnciniz varsa istediğiniz kadar diyet yapın, aç kalın, kilo veremez, verseniz bile hemen geri alırsınız."

KİŞİYE ÖZGÜ PROGRAM HAZIRLANIYOR

Peki biyorezonans'la nasıl zayıflanıyor?
Dr. Sinan Akkurt, bunun için öncelikle kapsamlı bir kontrol yapılması, kişinin yaşam şeklinin yanı sıra hormonal bozukluklar, alerjiler, tiroid sorunları, mantar ve virüsler gibi zayıflamaya engel olan ve genel sağlığı tehdit eden tüm sorunların ortaya çıkarılması gerektiğini anlatıyor. Ardından kilo sorununa direkt olarak etkisi olan tüm sorunların ortadan kaldırılmasına odaklanılıyor ve kişiye özgü bir tedavi programı oluşturuluyor. Ayrıca iştahın baskılanmasına, metabolizmanın hızlanmasına yönelik çalışmalar da yapılıyor. Tüm bunların neticesinde de zayıflama sağlanıyor.

BİZE ULAŞIN