İnce bir bel için neler yapmanız gerekiyor?

İnce bel, her kadının sahip olmak istediği vücut bölgesidir. İncecik bir bel için spor salonuna saatlerce vakit harcamak yerine kendi ev ortamınızda da istediğiniz ince bel görünümüne kavuşabilirsiniz.

İnce bir bele kavuşmanız için birkaç spor hareketlerini bir araya getirdik...

1-Esneme (Stretching)
Matın üzerine sırtınız 90 derece (dik) olacak şekilde oturun. Bacaklarınızı, omuzlardan biraz daha geniş olacak şekilde, kollarınızı da yanlara doğru düz olacak bir şekilde açın. Daha sonrasında omuzlarınızı gene 90 derecede döndürün ve sağ elinizle sol ayağınıza dokunmaya çalışın. Bu hareketi iki yandan da 30 defa tekrarlayın ama sırtınızın dik olduğundan emin olmalısınız.

2-Corkscrew
Kollarınız yanda olacak şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı düz olacak şekilde başınıza doğru yavaşça kaldırın. Vücudunuzu ve bacaklarınızı yaklaşık 45 derecelik bir açı yapmaya dikkat edin. Kollarınızın, omuzların ve bacaklarınızın zemin üzerinde düz olduğuna emin olun ve sadece bacaklarınızı kaldırın. Omurganızı yavaşça çevirerek bacaklarınızı da hafifçe sağınıza doğru indirin ve bacaklarınızın sıkıca kenetlenmiş olduğuna emin olun. Bacaklarınızı tekrar eski haline getirin ama zemine indirmeyin. Daha sonra aynı eğimi sola doğru yapın ve üç set tamamlayın, yavaşça nefes alın ve her yönde ikişer saniye kalarak devam edin.

3-Ağırlık plakası ile twist
Bu egzersiz için ağırlık plakası veya dambıl kullanmanız gerekiyor. Ağırlığı iki elinizle tutun, matın üzerine oturun ve dizleriniz bükük, ayaklarınızla yere düz olacak şekilde basın. Geriye doğru 45 derecelik açıyla yaslanın ve kollarınızı göğsünüzden ileriye doğru uzatın. Yalnızca üst bedeninizi sağ doğru döndürün. Twistleri iki yöne doğru 30 kez tekrarlayın.

4-Yanlara eğilme (Side bend)
Kalçanız üzerinde ve bacaklarınızı hafif yana doğru bükülmüş şekilde oturun ve kalçanızı hafif yukarı doğru kaldırın, kolunuzu başınızın üzerinde uzatarak hafif yay çizin. Baldırlarınızı yavaşça mata doğru indirin ve sekize kadar sayın. Her zamanki gibi bu hareketi de iki yöne doğru 15 kez tekrarlayın.

BİZE ULAŞIN