Topuklu ayakkabıyla rahat yürümenin sırrı!

Topuklu ayakkabı her kadının vazgeçilmesi olsa da üzerinde yürüyebilmek oldukça maharet istiyor. Biz kadınlar hem kendimizi güçlü hissetmek hem de topuklu ayakkabının havasını üzerimizde hissetmek için her türlü çileyi çekmeye hazırız.

Giriş Tarihi: 09.11.2018 10:53 Güncelleme Tarihi: 09.11.2018 10:54

Peki topuklu ayakkabının üzerinde nasıl rahat yürünür? Size birkaç tüyo verelim!

Topuklu ayakkabılarla rahat yürümenin püf noktaları

Küçük adımlarla başlayın
Topuklu ayakkabılarla hızlı yürümek tehlikelidir bu sebeple dengenizi sağladığınızdan emin olup daha sonrasında küçük adımlar atın. Güzel ve zarif adımlar için gereken tek şey vücudunuzun üst kısmını hafifçe hareket ettirmenizdir.

Topuk şekli önemli
Kimi kadın rahat adımlar atmak ister, kimisi de daha şık ve zarif görünmek ister. Sizler daha rahat ve kolay adımlar atmak istiyorsanız geniş topuklu ayakkabılar tam sizin içindir. Stiletto topukları da bi o kadarda incedir. Daha modern ve daha şık görünse de stilettoyla yürümek her zaman daha zordur.

Bantlı ayakkabılar tercihiniz olsun
İlk defa topuklu ayakkabı giyecekseniz veya topuklu ayakkabılar üzerinde deneyiminiz az ise başlangıçta bantlı ayakkabılar sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Zarif göründüğü kadar bir o kadar da rahat yürümenizi sağlayacaktır. Bu model ayakkabılar, ayaklarınızın kaymasını önler, ayaklarınızı korur ve ekstra destek sağlarlar.

Platform tabanlar büyü gibidir
Kalın tabanlı topuklular üzerinde daha rahat yürünür ve ayak uçlarındaki baskı stilettoya göre daha az olur. Platformsuz topuklulardaki eğimi kazanmaz ama yine aynı görünümü sağlayacaktır.

Ayakkabının ayağınıza tam olduğundan emin olun
Aldığınız topuklu ayakkabı ayağınıza tam olarak olmuyorsa yürümekte sıkıntı çekebilirsiniz. Çok beğendiğiniz bir ayakkabının size göre numarası yoksa da küçük numara almak yerine bir numara büyük almak daha iyi olacaktır en azından tam oturması için ayak pedlerini kullanabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN