Diyet yaparken yapılan yanlışlar!

Sürekli diyet yapmanıza rağmen kilo veremiyorsanız uyguladığınız diyet sürecinde bir yanlışlık var demektir.

Giriş Tarihi: 17.11.2018 15:41 Güncelleme Tarihi: 17.11.2018 15:42

Her insanın yapısı, metabolizması ve vücut tipi farklıdır. Bu yüzden herkes kendine uygun diyet programını bulup uyguladığında kilo vermesi kolaylaşır. Fakat, iş yalnızca bununla bitmez. Sık yapılan hatalara dikkat etmek gerekir. İşte diyet yaparken yapılan hataların bazıları...

Hareketsizlik

Daha sağlıklı bir sonuç elde etmek için egzersiz yapmalısınız. Gerçekten kilo vermek ve daha fit bir görüntüye ulaşmak istiyorsanız hareket etmeyi unutmayın.

Hızlı kilo verme isteği

Yapılan en büyük hatalardan biri diyet yaparken hızlı bir şekilde kilo vermeyi beklemektir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve kalıcı zayıflığa ulaşmak için sabırlı olmalısınız. Aksi taktirde, verdiğiniz kiloları geri alabilirsiniz. Kilo vermek ve verdiğiniz kiloları geri almamak için uzun vadeli diyet programlarını tercih edin.

Her diyeti uygulamak
Herkesin metabolizması ve vücut yapısı farklıdır. Bu yüzden arkadaş tavsiyesi üzerine yapılan diyetler size uygun olmayabilir ve sağlığınızı etkileyebilir. Tek tip diyetler uygulamak yerine size uygun diyet programını seçmelisiniz.

Sağlıklı besinleri çok yemek
Sağlıklı olduğunu düşündüğümüz besinleri çok yediğimizde kilo almayacağımızı düşünmek en büyük hatalardan biridir. Ne kadar sağlıklı olursa olsun yediğimiz her besinin ölçüsüne dikkat etmeliyiz. Kilo vermek isterken, kilo almayın!

Besin kısıtlaması
Kötü olduğunu düşündüğünüz besinleri tamamen hayatınızdan çıkarmayın. Diyet yaparken avokado, lahana, brokoli gibi besinler doğru olsa da, kendinizi arada bir ödüllendirmelisiniz. Vücudu çok fazla sınırlandırmak metabolizmanızı yavaşlatabilir.

BİZE ULAŞIN