Diyetsiz zayıflama yöntemleri!

Kilo vermenin ne kadar sıkıcı ve zor olduğunu kilo problemi yaşayan kadınlar bilir. Ama artık küçük tüyolarla kilo vermenizi kolaylaştıracak ve yaşam standartınız hale gelecek beslenme yöntemlerini sizlere sunacağız. İşte tüyolar...

1- Kalorisi düşük gıdalar tercih edin
Tabağınızın yarısını salatayla yarısını ızgara bir parça et ve balıkla doldurun. Karbonat içeren gıdalardan uzak durun. Eğer bir gün karbonat ağırlıklı beslenirseniz birkaç gün tüketmeyin. Sebzelere ağırlık verin.

2- Mutlaka kahvaltı yapın
Kahvaltı yapmayanların vücuttaki yağ oranının yüksek olduğu tespit edilmiştir. Bu da insanların daha çok kilo aldığını belirtir. Bir kase yulaf ezmesi, süt ve meyveden oluşan bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Sabahları pastahaneden açma poğaça almak yerine tam buğdaylı tost yiyebilirsiniz.

3- Öğününüzü bölün
Öğle yemeğinizde büyük porsiyon yemeğin yarısını yiyin. Geri kalanını paket yaptırın. Böylece akşamüstü acıktığınızda paket yaptırdığınız öğününüzü tüketebilirsiniz.

4- Her gün çorba için
Yemeğe çorba ile başlayın. Sebze çorbaları hem besleyici hem de doyurucudur. Böylece midenizi dolduracak ve yüksek kalorili yemekleri tüketmenizi engelleyecektir.

5- Soslardan uzak durun
Ketçap, mayonez gibi yüksek kalorili soslardan kurtulun. Onların yerine kalorisi daha az olan hardal veya yoğurt tüketin. Sos yerine baharat kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN