Yılbaşı Gecesinden Sonraki Gün Pişman Olmamak için 3 Öneri

Yılbaşı ertesine zinde uyanmak için püf noktalar...

Giriş Tarihi: 28.12.2018 11:10 Güncelleme Tarihi: 28.12.2018 11:10

Yeni yıla sayılı günler kalarak aileler veya arkadaşlarla eğlenceli planlar yapıldı, Sokaklar, alışveriş merkezleri, evler ve birçok yer şimdiden ışıl ışıl süslenmeye başlandı. Yılbaşı gecesi ve sonrasında yedilerinizden pişmanlık duymak istemiyorsanız derlediğimiz önerilere göz atabilirsiniz.

Aç kalmayın

Bütün gün kendinizi aç bırakmayın. Mümkünse düşük kalorili besinler tüketin ve ara öğün yapmaya özen gösterin. Eğer ara öğün yapmak gibi düşünceniz yoksa yemekten birkaç saat önce 1 kase salata veya 1 porsiyon meyve tüketebilirsiniz.Sağlıklı seçimler yapın

Yılbaşı gecesinde sevdiklerinizle oturduğunuz masa da ben diyetteyim demek olmaz. O halde tabağınızda hamur işleri, yağlı yemeklerin olması yerine hindi-tavuk-balık, çeşitli sebzeler gibi sağlıklı yiyeceklerin olması ideal bir seçimdir. Tatlı tercihinde ise şerbetli ve hamuru ağır olan tatlılardan uzak durarak, sütlü ya da mevsimsel tatlıları seçmeniz doğru olacaktır.Su için

Her günün olmazsa olmazı olan su, bu gecenin de mutlaka tüketilmesi gerekenlerinden... Alkolü fazla kaçırdıysanız eğer 10-12 bardak su içmelisiniz.

Yılbaşından Sonraki Gün Bunları Yapın

Güne bir bardak limonlu su ile başlayın. İleriki saatlerde de 3-4 fincan yeşil çay ya da beyaz çay gibi bitkisel çaylar tüketerek sağlıklı bir gün geçirin. Yılbaşı gecesinde alkol tüketiminden dolayı kan şekeriniz düşer bu sebeple sabah mutlaka bol yeşillikli, 4-5 zeytin, ¼ avokado ve 1 dilim tam buğday ekmek ile bir fincan bitki çayı tüketmeye özen gösterin. Öğle yemeğinde et, tavuk ya da balık gibi yiyecekleri tercih edip yanına da yeşil salata tüketin.

Metabolizmayı hızlandırmak ve gece yorgunluğunu üstünüzden atmak için 30-45 dakika tempolu yürüyüş yapın ve bu durumu rutin haline getirin. Tüm önerilerimizi dikkate alıp uygulayarak zinde bir yılbaşı sonrası sabahına uyanabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN