Egzersiz yapmanın 5 önemli faydası

Egzersizin nasıl faydaları vardır?

Giriş Tarihi: 27.01.2019 11:10 Güncelleme Tarihi: 27.01.2019 11:10

Hayatımızın bir parçası olan hareketi günlük olarak mutlaka önem verilmesi gereken konulardan biridir. Düzenli bir şekilde egzersiz yaparak birçok olumlu sonuca ulaşmak mümkündür. Çok yoğun bir hayatınız da olsa en azından günde 30-40 dakika yürüyüşü hayatınıza ekleyerek çok verimli geri dönüşler elde edebilirsiniz. Peki egzersizin nasıl faydaları vardır? İşte merak edilen tüm bilgiler…

Kasları kuvvetlendirir

Egzersizi düzenli olarak hayatına sokanların kasları da oldukça gelişir. Özellikle ileriki yaşlara yatırım olan egzersiz, pek çok kas rahatsızlığının da önüne geçer.

Ağrıları azaltır

Düzenli egzersizler sayesinde kaslar kuvvetlendiği için olası vücut ağrıları da en aza iner. Kas ağrılarının da önüne geçilir.

Kilo verdirir

Zayıflamak isteyenler için en önemli nokta egzersiz yapmaktır. Diyetle kilo verilse de derinin sarkmaması için egzersiz yapmak şarttır. Egzersizle hem kilo verir hem de korursunuz.


Obeziteyi engeller

Hem yediklerinize dikkat ederek hem de egzersiz yaparak obezite riskini en aza indirirsiniz. Sadece şişmanlık değil, pek çok hastalığı da önler. Özellikle kalbin daha iyi çalışmasını sağlar.

Psikolojiyi rahatlatır

Egzersiz yapmak sadece bedenen değil ruhun de büyük faydalar sağlar. Seratonin (mutluluk hormonu) egzersiz yapıldığında daha çok salgılanır. Böylece stres de en aza iner.

BİZE ULAŞIN