Telefonla Banyoda Bulunmak Ne Kadar Tehlikeli?

Cosmopolitan sıkça merak eden soruları sizler için yanıtladı.

Giriş Tarihi: 14.03.2019 15:36 Güncelleme Tarihi: 27.03.2019 17:22

Londra Tıp Okulu'ndan Val Curtis, cihazınızın tek başına banyoda bulunmasının çok kötü bir durum olmadığını söylüyor. Ancak banyoda işiniz bittikten sonra ellerinizi yıkamadan ona dokunmakla milyonlarca mikrobun ellerinizden ekrana geçmesine sebep olabilirsiniz. Curtis ve ekibi tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, cep telefonlarının yüzde 16'sının tuvalet bakterileriyle kirlenmiş olduğu tespit edilmiş. Eller yıkanmadan telefona dokunmamak gerekiyor!

Cilt Bakımına Lahana Etkisi
Lahana, içeriğindeki aminoasit, antioksidanlar ve organik asitlerle ciltte şaşırtıcı sonuçlar yaratıyor. İnci Soydan Güzellik Evi Kurucusu İnci Soydan, "lahana, A vitaminiyle cildi nemlendirip kırışıklıkların giderilmesine yardımcı oluyor. C vitaminiyle cildi canlandırırken, K vitamini ise pigmentasyon lekelerinin giderilmesine yardımcı oluyor" diyor.

Yanlış Probiyotik Hasta Ediyor
Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan ve bu sayede bağışıklığı olumlu etkileyen mikroorganizmalara probiyotik diyoruz. Birçok çeşidi bulunan probiyotikler her sindirim problemine iyi gelmiyor, üstelik yanlış probiyotik kullanımı hasta edebiliyor. Memorial Beslenme Danışmanı Diyetisyen Vildan Çelik'e göre, seçilen probiyotik, şikayete uygun, savaşçı mikroorganizmaya sahip ve sayıca yeterli olmalı.

Uzman Tavsiyesi Şart
Yapılan araştırmalara göre; bazı bakteri türleri belirli sorunların tedavisinde daha etkili. Bu sebeple probiyotik kullanmadan önce mutlaka bir uzamana danışıp, doğru tipteki bakterileri seçmek gerekiyor. Zararı yok diye düşünerek herhangi bir probiyotiği kullanmak kabızlığı artırabiliyor hatta gaz ve şişkinliğe yol açıp, ince bağırsakta aşırı bakteri çoğalmasına dahi sebebiyet verebiliyor.

Özel Tasarım Yoga Minderi
Geleceğe hoş geldiniz! İnce ve katlanabilir yapısıyla rahat bir kullanım sağlayan yoga minderi, dilediğiniz an, dilediğiniz yerde kullanılmaya elverişli yapıda. İşiniz bittiği an ise ters çevirip tek dokunuşla bir ucunu kıvırmanız yeterli. Özel tasarımıyla kendi başına ideal şekilde katlanan minder, bunun için herhangi bir aparata ihtiyaç duymuyor.

BİZE ULAŞIN