Tek Hareket, Hızlı Sonuçlar Hedef: Sıkı Yan Karın Kasları

Yaza sıkı karın kaslarıyla girmek isteyenler için harekete geçme zamanı.

Giriş Tarihi: 19.04.2019 14:30 Güncelleme Tarihi: 22.04.2019 16:11

Yaza sıkı karın kaslarıyla girmek isteyenler için harekete geçme zamanı. Karnınızı açıkta bırakacak tasarımlar tercih ettiğinizde müthiş görünecek yan karın kaslarını bu egzersizle belirginleştirmeniz mümkün. Nike'ın profesyonel spor eğitmeni Betina Gozo (@betinagozo) bu konuda bize yol gösteriyor.

*Sağ tarafınızın üzerine uzanın. Sol ayağınızı sağ ayağınızın önüne gelecek şekilde yerleştirin.

*Sağ elinizi yere, sol elinizi ise belinize koyun.

*Sağ elinizden güç alarak, yerden yükselin. Başınızdan ayağınıza kadar düz çizgi halinde kendinizi sabitleyin. Ayaklarınız bu konuda size yardımcıolacak.

*Yavaşça kalçanızı yere dokundurun ve ardından tekrar yükselin.

*Bu birinci tekrar. 30 saniye süresince yapabildiğiniz kadar yapın. Üç sete tamamlayın. Sonrasında öbür taraf için pozisyon değiştirebilirsiniz. Haftada üç kez uyguladığınızda, yan karın kaslarınızın hızla sıkılaştığını ve belirginleştiğini göreceksiniz.

EGZERSİZİN SEVİYESİNİ SİZ BELİRLEYİN…
Kendinizi yorgun hissediyorsanız…
Avcunuz yerine dirseğinizi yere yerleştirin. Sağ diziniz de yerde olsun. Egzersizin daha hafif versiyonu için hazırsınız. Kaslarımı çalıştırsın ama fazla da yormasın diyorsanız…
Tıpkı hafif versiyondaki gibi dirseğinizi yere yerleştirin.Fakat bu kez diziniz vücudunuzun geri kalanıyla birlikte havada olsun. Fazla zorlanmadan kaslarınızı çalıştırmanız için doğru pozisyondasınız. Hapşırdığınızda karın kaslarınızın sızlamasını istiyorsanız…
Egzersizin bu versiyonu zoru sevenler için. Dirseğinizi yere koyun ve vücudunuzun tamamını yerden havaya kaldırın. Yan plank posizyonundasınız. Sol ayağınızı yere paralel gelecek şekilde havaya kaldırın ve dayanabildiğiniz kadar bu şekilde kalın. Zamanın daha hızlı akmasını dileyeceğiniz birkaç dakika olacak, buna hazırlıklı olun.

BİZE ULAŞIN