Ünlü isimlerden “Elim Sende” hareketine büyük destek

Nesfit’in “Elim Sende” çağrısı meme sağlığında farkındalık yaratıyor

Giriş Tarihi: 05.11.2019 13:24 Güncelleme Tarihi: 05.11.2019 13:24

Nesfit, 6 yıldır olduğu gibi bu yıl da kadınlara, kendi kendilerine kontrollerini yapabileceklerini ve erken teşhise imkan tanıyan bu kontrolün ileride ortaya çıkabilecek sorunlar karşısında hayat kurtaracak kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Doğa Rutkay, Ezgi Eyüpoğlu, İrem Helvacıoğlu, Şebnem Bozoklu ve Ebru Şahin gibi ünlü isimler, Nesfit'in sosyal medyadaki "Elim Sende" hareketine bu yıl da büyük destek verdi.

Kadınları güzel düşünmeye, güzel hareket etmeye ve güzel beslenmeye davet eden Nesfit, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) işbirliğiyle kadınları bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında "Kontrol Sende" kampanyasıyla kadınlara bir kez daha erken tanı ve tedavi şansı veren marka, erken teşhise imkan tanıyan kendi kendine kontrolün ileride ortaya çıkabilecek sorunlar karşısında oldukça önemli olduğunu hatırlatıyor. Bu yıl 15.000 kadının hayatına dokunmayı hedefleyen Nesfit'in, ünlü isimlerin de destek verdiği "Elim Sende" hareketi, yüzbinlerce kadına meme sağlığının önemini anlatıyor.
"Elim Sende" hareketine destek olan ünlüler kampanyayla ilgili şunları söyledi:Ezgi Eyüpoğlu

Biz 10 sene önce annemle erken teşhis sayesinde atlattık bu hastalığı @nesfitturkiye ve @memeder her sene olduğu gibi bu sene de meme sağlığımız için elle muayene yapmamızı hatırlattı. Lütfen atlama, benim #ElimSende, seninki de sevdiklerinin üzerinde olsun!İrem Helvacıoğlu

Sen benim canımsın, biliyorsun değil mi? O halde kendine çok dikkat etmen gerektiğinin de farkındasındır! @nesfitturkiye & @memeder'in Pembe kurdele hareketi bu yıl da sürüyor. Her ay elle muayeneni yapmayı unutma, olur mu? Benim #ElimSende, seninki de kendinin ve sevdiklerinin üzerinde olsun!

Şebnem Bozoklu

@nesfit ve @memeder'in Pembe Kurdele hareketiyle bir kez daha hatırladım! Sen benim için çok değerlisin ve her zaman #ElimSende. Sen de sevdiğin bir kadına #ElimSende de! Bu farkındalık zincirinin bir parçası ol!

Doğa Rutkay

Mariya Hanım yıllardır bizimlesin, doğumumda bile yanımdan ayrılmadın. Şimdi de bebeklerin eli, ayağı, gözü oldun! Bebeleri seninle büyütüyoruz 💖 Ve sağlığın, en az bizimle olman kadar önemli!! @nesfitturkiye ve @memeder her sene olduğu gibi bu sene de meme sağlığımız için elle muayene yapmamızı hatırlattı. Lütfen kontrollerini atlama, benim #ElimSende, seninki de sevdiklerinin üzerinde olsun!

Memeder'e yapılan bağışlar kadınların hayatına dokunuyor!

Dünyada 10, Türkiye'de ise 6 yıldır "Pembe Kurdele" hareketi kapsamında çalışmalar yürüten Nesfit, "Kontrol Sende" kampanyasıyla kadınlara, kendi kendilerine kontrollerini yapabileceklerini ve erken teşhise imkan tanıyan bu kontrolün ileride ortaya çıkabilecek sorunlar karşısında hayat kurtaracak kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

Nesfit'in geçtiğimiz yıl sosyal medyada başlattığı #KontrolSende kampanyası, meme kanseri ile mücadele kapsamında kadınlarda erken teşhisi teşvik edecek bir davranış değişikliği yaratmayı hedefliyor. Bu amaçla başlatılan #ElimSende hareketi, kadınlara her ay kendi kendilerine muayenelerini yapmaları için hatırlatmada bulunuyor.

BİZE ULAŞIN