Kekik çayının 8 önemli faydası

Soğukların başlamasıyla birlikte gündeme gelen kekik çayının faydaları saymakla bitmiyor. Henüz kekik çayını denememiş olanlar sağlığa faydalarını merak etmeye ve araştırmaya başladı. İşte kekik çayının yararları…

Giriş Tarihi: 03.12.2019 16:01 Güncelleme Tarihi: 03.12.2019 16:01

Kış aylarının vazgeçilmezi olan kekik çayını evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Sizler için kekik çayı nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını derledik. Yemeklerin vazgeçilmezi olan kekiğin çayını tükettiğinizde bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Kekik çayının faydaları nelerdir?

Bronşları açma özelliği bulunan çay soğuk algınlığı hastalıkları üzerinde etkilidir. Yemek sonrası hazımsızlık ya da şişkinlik yaşıyorsanız bu soruna da iyi gelir. Bağırsaktaki ağrılara ve romatizmalı ağrılara da faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için kış hastalıkları da dahil koruma sağlar. Depresyonu önler ve regl dönemini rahat geçirmenizi sağlar. Aynı zamanda kanser savar özelliğe sahiptir. Cilt sorunlarına da iyi gelir.Kekik çayı nasıl yapılır?

Zamanınızı çalmayan bu tarif ile soğuk algınlığı hastalıklarına karşı önlem alabilirsiniz. Kaynattığınız suyun içerisine bir miktar kekik ekleyin. Yaklaşık 15 dakika demlendikten sonra suyunu süzün. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 bardak içebilirsiniz. Yeniden kaynatmak yerine günlük taze yapıp içmek daha iyi fayda sağlayacaktır.

BİZE ULAŞIN