Bahar detoksu yaparak kendinizi iyi hissedin!

Corona virüsünden dolayı herkes evlerine kapanmışken bunu avantaja çevirebilirsiniz. Zamansızlıktan şikayet ederek pek çok işimizi ertelemiştik, şimdi ise bunları yapmanın tam zamanı. Örneğin bahar detoksunu her alanda yaparak çok daha mutlu olabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 25.03.2020 10:07 Güncelleme Tarihi: 25.03.2020 10:07

Sadece beslenme olarak değil gardrobunuz, evinizdeki değişiklikler, kullanmadığınız eşyalar, negatif kişiler ve teknolojinin aşırı kullanımı gibi örnekler verebiliriz. Bahar detoksunu yaşamanızın her alanına uygulamanız için püf noktalar paylaştık.

GARDROP DETOKSU

İşe şu devasa gardrobunuzdan başlayabilirsiniz. Artık dışarı çıkmadığınıza göre daha fazla kıyafet almayacaksınız demektir. Eminiz ki dolabınızda giymediğiniz çok sayıda kıyafet vardır. O zaman bunları ayırmanın zamanı geldi. İhtiyacı olan birilerine ayırarak ya da ikinci el sitelerden satış yaparak gardrobunuzu tıkış tıkış halden kurtarabilirsiniz. Bundan sonraki alacaklarınızda da aşırıya kaçmamalısınız.

EŞYA DETOKSU

Gelelim evinizdeki eşyalara, gardrobunuz gibi evinizdeki farklı odalarda da kullanmadığınız birçok eşya vardır. Evinizde uzun zamanlar geçirdiğiniz bu süreçte psikolojinizi daha iyi tutmak için üstünüze gelen eşyalardna kurtulmalı ve sadeleşmeye gitmelisiniz. Az ve sade olan şeyler ruhunuza iyi gelecektir ve bir de bunları temizleme işlerinden sizi kurtarmış olacaktır. Süs eşyaları, büyük avizelerden kurtulup, fazla olan açılmamış takımları da birilerine hediye etmeyi düşünebilirsiniz.

TEKNOLOJİ DETOKSU

Teknoloji şu an en tehlikeli elaman diyebiliriz. Evlere kapandığımız şu süreçte direkt telefonlara odaklanmak ve saatlerce kullanmak sağlığınızı oldukça bozuyor. Hem bedenen hem de ruhen o an farkında olmasanız da yorulmanıza neden oluyor. Bunun yerine gününüzü daha faydalı işlere ayırarak teknoloji detoksu yapabilirsiniz. Elbetteki günün belli saatlerine kullanacaksınız ama sınırını çizmek iyi gelecektir.

RUHUNUZU DİNLENDİREN DETOKS

Ruhunuz için detoks yapmanın bir yolu da meditasyon ve yogadır. Bunu evinizde rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Diğer bir ruhunuzu dinlendirecek detoks yöntemi ise kitap okumaktır. Hem sizi geliştirir hem de daha keyifli hissetmenizi sağlar. Negatif insanları hayatınızdan uzaklaştırmak ya da tamamen çıkarmak da iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Modunuzu aşağı çeken kişilere zaten hayatınıza yer açmamak yapacağınız en güzel davranıştır.

BESLENME DETOKSU

Ve tabii ki bağışıklığımızın çok daha güçlü olması gereken şu dönemde beslenmeye oldukça dikkat etmelisiniz. Detoks yaparak hem hafiflemeli hem de vücudunuzdaki zararlıları atmalı hem de vitamin ve mineral almalısınız. Bunun için de C vitamini yönünden zengin, koyu yeşil yapraklı sebzelerden faydalanabilirsiniz. İnternetten pek çok detoks tarifi de bulabilir ve denerken de eğlenebilirsiniz. Evdeyken kilo almamış üstelik bir de vermiş olursunuz.

BİZE ULAŞIN