İlk albümü Koku’dan tam 6 yıl sonra ikinci solo albümü Olan Var, Olmayan Var ile karşımıza çıkan Beyza Durmaz, çıkış şarkısına çektiği kliple de dikkat çekiyor.

Giriş Tarihi: 30.07.2015 16:15 Güncelleme Tarihi: 30.07.2015 16:15
Müzik Çocukluk Aşkı
"Müzik serüvenim ilkokuldaki boş derslerde arkadaş- larımın beni tahtaya kaldırıp şarkı söyletmesiyle başladı. Daha sonra gitar dersleri alarak hem gitar çalıp hem de şarkı söylemeye başladım. Ardından şan derslerine, piyano derslerine devam ettim. Üniversitede her sene konser veren, türküleri yeniden düzenleyerek farklı şekilde yorumlayan Grup Nefes'in solisti oldum. Sonuçta okula işletmeci olmak için girdim, bitirdiğimde şarkıcı olmak istiyordum."
İkinci Albümün Hikayesi
"Müziğin zaten içindeydim aynı zamanda Mısır ve İtalya'da birçok kez etnik müzik festivallerinde konserler verdim. Ali Çehreli ile beraber söz ve müzik çalışmalarımız devam etti. Ses rengini ve yorumunu çok beğendiğim Mustafa Ceceli Hüsran isimli şarkı- mızı seslendirdi. Kendim için hazırladığımız parçalar da birikmeye başlayınca ben tekrardan bu şarkıları geniş kitlelere duyurmak, paylaşmak istedim. Daha sonra sevgili yapımcım Polat Yağcı ile tanıştık; şarkıları dinledi ve albüm sürecimiz hızlıca başladı."
Tepkilerden Memnun
"Özellikle Olan Var Olmayan Var sosyal medyada çok paylaşılıyor. Herkesin sıklıkla kullandığı bir tabir olduğundan da olsa gerek, şarkıyı genelde gülücük ve kahkaha ikonlarıyla beraber paylaşıyorlar. Ben de insanları güldürmeyi seven bir yapım olduğu için açık- çası hem şarkıyı beğenmeleri hem de esprili bulmaları beni iki kat daha fazla mutlu ediyor. Onun haricinde şarkımız birçok radyo tarafından Aynı zamanda DJ'lerden remix'ler gelmeye başladı; bu da yazın birçok yerde çalacağı sinyalini veriyor."
Modayla Arası Çok İyi
"Modayı yakından takip ediyorum ve her ay çıkan tüm moda dergilerini alıyorum. Aldığım giysilere farklı dokunuşlar yapmayı çok severim; evde çeşit çeşit kumaş boyalarım. Aldığım herhangi bir ceketin ya da pantolonun üzerine minik desenler, şekiller çizer, farklı bir tarz katarım. Ya da evden çıkarken son anda aynaya bakıp tişörtümün ya da pantolonumun bir yerlerine makasla kesikler atarım. Klipte giydiğim kırmızı parlak pantolonu plastik boyayla ben boyadım."

BİZE ULAŞIN