Jennifer Lawrence Marita Lorenz'i oynayacak

'Joy' ile 'En İyi Kadın Oyuncu' kategorisinde bu sene de Oscar'a aday olan Jennifer Lawrence, yeni filminde Fidel Castro ile efsane bir aşk yaşamış olan Marita Lorenz'i canlandıracak.

Giriş Tarihi: 20.01.2016 15:33 Güncelleme Tarihi: 20.01.2016 15:33

Miracle Mop'un yaratıcısı Joy Mangano'yu canlandırdığı rolüyle Altın Küre Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan ve bu sene 88'incisi düzenlenecek olan Akademi Ödülleri'nde de yine aynı kategoride aday olan 25 yaşındaki başarılı yıldız Jennifer Lawrence bir sonraki filminde yine gerçek hayattan bir kişiyi canlandırmaya karar verdi: Marita Lorenz.

Jennifer Lawrence, 'Joy'da Joy Mangano'yu canlandırdı.

Marita Lorenz kimdir?

Almanya'da Bremen kentinde doğan Lorenz, gemi kaptanı babası ve oyuncu annesi insanları Nazi'lerden kaçırdığı için çocukluğunu toplama kamplarında geçirir. Babasının gemisiyle Küba'ya devrimin hemen sonrasında yaptığı bir yolculukta ise Küba Devrimi'nin önderlerinden Fidel Castro ile tanışır. Birbirlerine aşık olurlar ve Lorenz Fidel'le birlikte Küba'da yaşamaya başlar.

Hamile kalmasının ardından, hamileliğinin 6. ayında zorla bebeği alınır. Çocuğunu kaybetmiş ve ölümle pençeleşen bir kadın olarak Küba'yı terk eder ve CIA tarafından kullanılmaya başlanır. CIA ona Fidel'i zehirlemesi için görev verir ve onu Küba'ya gönderir. Ancak Fidel'i çok sevdiğine karar verir ve onu öldüremez.

'Marita' adlı filmin senaryosunda daha önce Lawrence'a 'American Hustle'la En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylığı kazandıran Eric Warren Singer imzası olacak.

BİZE ULAŞIN