Jenna'nın altın çağı

Jenna Dewan Tatum, dans etmeye aşık küçük bir kız çocuğu olarak çıktığı yolda zirveye çıkmaya kararlıydı ve bunu başardı. Tatum, tutkularının onu nasıl şekillendirdiği, efsaneleşen “Lip Sync Battle” performansı ve eşiyle aralarındaki benzersiz uyum hakkında hiç bu kadar cesur konuşmamıştı.

Giriş Tarihi: 03.03.2017 11:44 Güncelleme Tarihi: 03.03.2017 11:47

Jenna, dans dünyasının acımasızlığıyla çok küçük yaşta tanışmış. "Tüm hayatınız bir yarış üzerine kurulu. Bu kendinize fazla yüklenmenize neden oluyor. Ben dönüş sırasında ayağımdaki ayakkabı fırladı diye günlerce ağladığımı biliyorum" diyor. Tüm bu çaba ve çalışmanın meyvelerini ise Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde (Southern California University) okurken toplamaya başlamış. O dönemde Janet Jackson ve NSYNC gibi isimlerin arkasında dans etmiş. 2006 yılındaysa Benimle Dans Et (Step Up) filmiyle büyük çıkış yapmış. Filmdeki rol arkadaşı Channing Tatum'un üzerinde iyi izlenim bırakmış olacak ki çift evliliklerinin yedinci yılını bitirdi ve Everly adını verdikleri üç yaşında bir de kızları var. Channing ve Jenna'nın efsanevi "Lip Sync Battle" performansının üzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Ginuwine'ın Pony şarkısında sergilediği performans Jenna'ya muhtemelen şimdiye kadarki tüm işlerinden daha büyük şöhret kazandırdı. Channing'in Beyoncé gibi giyinip dans etmesi hatta şovun parçası olarak Beyoncé'nin sahneye çıkması bile Jenna'nın performasının yanına yaklaşamadı. Sosyal medyayı kasıp kavuran şovun ardından üzerinden bu kadar zaman geçmişken iyi haberi de verelim:

Channing ve Dewan'ı kamera karşısında göreceğimiz günler hiç uzak değil. İkili şu sıralar birlikte yer alacakları yeni bir dans yarışması üzerinde çalışıyor. Projeyle ilgili detaylar henüz belli olmasa da Dewan, "Yarışmada dans edeceğim. Chan de bir noktada dans etmek durumunda kalacak" diyor ve kalp atışlarımızı hızlandıran bu bilginin ardından sohbetimize başlıyoruz.

AÇIKÇASI ABBY'NİN SİZİ MADDIE'YE NEDEN BENZETTİĞİNİ ANLAYABİLİYORUM.
Evet, hikayelerimiz benziyor. Ben de onun gibi coşkulu ve ne istediğini bilen bir çocuktum. Eğlenmeyi çok seviyorum. Dans hayatımın bir parçası olmasaydı lisedeyken çılgınca şeyler yapabilirdim.

EĞLENCENİN DOZUNU HİÇ KAÇIRMADINIZ MI YANİ?
Eğlencenin de içkinin de dozunu kaçırdığım günler oldu tabii. Bir keresinde sabaha kadar Pony şarkısını söylemiştim. O zamanlar inanılmaz popülerdi. Bir yıl boyunca şarkı ne zaman çalsa çevremdeki insanlar "Jenna'nın şarkısı" diye dalga geçmişti.

ÜNLÜLERİN DANSÇISI OLUP ONLARLA TURNEYE ÇIKMAK NASIL BİR DUYGUYDU?
Özel jetlerle seyahat ettiğim, tüm işlerimin benim adıma halledildiği konforlu bir hayat yaşadım. Başıma gelen en iyi şeylerden biriydi diyebilirim. Ama bir yandan da gerçek olmayan bir hayat yaşıyorsun. Arkadaşlar ve düşmanlar taraf değiştiriyor. Tüm bu tantana bitip eve döndüğünde 'Peki, şimdi ne yapacağım' sorusuyla baş başa kalıyorsun.

O DÖNEMDE JUSTIN TIMBERLAKE'LE ARANIZDA BİR ŞEYLER GEÇTİĞİNE DAİR DEDİKODULAR ÇIKMIŞTI. DOĞRULUK PAYI VAR MIYDI?
Duygusal anlamda bir çifttik diyemem ama aramızda güçlü bir bağ vardı. Bazen yeni tanıştığın birini yıllardır tanıyor gibi hissedersin ya bizimki de öyleydi. Justin şimdiye kadar tanıdığım en özel insanlardan biri. Halen arkadaşız.

BENİMLE DANS ET (STEP UP) FİLMİNE DÖNECEK OLURSAK, CHANNING'LE İLİŞKİNİZ NASIL BAŞLADI?
Menajerim arayıp dans filmi için oyuncu aradıklarını ve filmde yepyeni bir yakışıklının yer alacağını söyledi: Tatum Channing. Evet, adını tersten söyleyip onu araştırmamı istemişti. Seçmeler için görüşmeye gittiğimde geç kalmıştım. Kapıyı açtım ve Chan benden önceki adayla bir sahne canlandırıyordu. Ne yapacağımı şaşırmış halde kapıyı kapattım sonrasında bana karşı oldukça nazik davrandı.

ONU GÖRÜR GÖRMEZ ETKİLENDİNİZ Mİ?
O kadar yakışıklı ki Chan'den ilk görüşte etkilenmemek mümkün değil. Birkaç sahne canlandırdık. Sonrasında kameranın karşısında yan yana durmamızı istediler. O videoyu izlediğimde aramızdaki elektriklenmeyi açıkça görebiliyordum.

İLK ADIMI KİM ATTI?
Bir akşam dans etmeye çıktık. Sonrasında birlikte takılmaya başladık. Chan o zamanlar bir ilişkiden yeni çıkmıştı. Ben de "Bence yeni bir ilişkiye başlamak için çok erken. Kendini dinle. Ne yapmak istediğine karar ver. Ben kendimi tanıyorum. Hayatım boyunca tek eşliliği tercih ettim. Seninle aramızdaki duygusal bir şeyler yaşanacaksa bu da o şekilde olmalı" dedim. Duygularımı dizginlemek konusunda başarılıydım.

SİZ AYAKLARI YERE BASAN TARAFTINIZ YANİ?
Evet. Bir akşam dansçılarla eğlenmeye başladı. Odası tam benim odamın üzerindeydi. Gecenin bir yarısı kapımı çalıp "Senden başka bir şey düşünemiyorum. Sadece seninle olmak istiyorum" dedi ve o günden beri birlikteyiz.

PEKİ YA CİNSEL HAYATINIZ?
Bizi birbirimize bağlayan en büyük etkenlerden biri. İlişkimizin başından beri bu anlamda uyumluyuz. Sağlıklı ve mutlu bir (cinsel) hayatımız var. Bunda dans etmemizin de etkisi var. Dansçı olmak bir şekilde seni bedenine bağlıyor. Doğası gereği ilkel, fiziksel ve cinsel enerjisi yüksek bir sanat dalı.

MODUNUZDA OLMADIĞINIZ GÜNLER DE OLUYOR MU?
Olmaz mı, tabii oluyor. Kadın ve erkek arasındaki fark da aslında burada ortaya çıkıyor. Erkekler fiziksel olarak orada olmayı yeterli görürken kadın hem duygusal hem fiziksel anlamda bağ kurabilmek istiyor.

SNAPCHAT HESABINIZDA REIKI YAPTIĞINIZI GÖRDÜM. BİRAZ BUNDAN BAHSEDER MİSİNİZ?
Evie kendini kötü hissettiği zamanlarda ona reiki yapıyorum. Chan de bir hippiyle evli olmanın tüm avantajlarından faydalanıyor. Bir keresinde kurdeşen dökmüştü ve ben bir şekilde geçmesini sağlamıştım. İkimiz de uyguladığım yöntem yüzünden mi yoksa doğru zamanlama sayesinde mi iyileştiğini bilmiyoruz ama artık alternatif tıbba daha açık.

HEP İLGİLİ MİYDİNİZ BU KONUYLA?
Evet, bu merakım yüzünden arkadaşlarım bana "kristal leydi" lakabını taktı. Yatak odamda onlarca kristal var. Her birinin yaydığı titreşimin farklı olduğuna inanıyorum.

AYNI ZAMANDA VEGAN BESLENİYORSUNUZ, DEĞİL Mİ?
Evet. Hamile olduğumu öğrendiğimde beslenme düzenime uymak konusunda sorunlar yaşadım. Witches of East End için pilot bölümü çekmiştik. Chan de Jüpiter Yükseliyor (Jupiter Ascending) çekimlerindeydi. Olabilecek en kötü zamanda hamile kalmıştım. Planlarımız birbirine girmişti ama her şeyi yoluna koyduk. Bazen hayatın önünüze çıkardıklarına güvenmeniz ve yolunuzu ona göre tekrar çizmeniz gerekiyor.

BİZE ULAŞIN