atv ekranlarında yayımlanan Bu Şehir Arkandan Gelecek'in başrol oyuncusu Leyla Lydia Tuğutlu, son günlerde Veet reklamlarındaki başarılı performansıyla gündemde. 2008 yılında tescillenen güzelliğini bir kenara bırakırsak oyunculuk kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Tuğutlu, bir yıl aradan sonra yeniden Cosmo'nun kapak kızı oluyor.

Giriş Tarihi: 06.05.2017 12:24 Güncelleme Tarihi: 09.05.2017 09:39

RÖPORTAJ REYHAN GÜNEŞ
MODA EDİTÖRÜ EBRU GÜLÇEK
FOTOĞRAFLAR MEHMET ERZİNCAN

, duru güzelliğinden tutun da zarafeti ve işine olan aşkıyla yeni neslin aranan isimlerinden. Geçtiğimiz yıl yine bahar aylarında kapağımızı süsleyen Tuğutlu, kariyerinde birbiri ardına heyecan verici adımlar atarken biz de onunla tekrar bir araya gelme ve hayatının nasıl gittiğini kendisinden dinleme isteği duyduk. Yoğun çalışma temposu arasında tek boş gününde buluştuk ve Tuğutlu'nun bitmek bilmeyen enerjisi, samimiyeti ve pozitifliği karşısında hayranlığımızı gizleyemedik. Röportajı okuyup objektifimize verdiği pozları görünce siz de onun son yıllarda elde ettiği başarıyı sonuna kadar hak ettiğini anlayacaksınız.

GEÇTİĞİMİZ YIL MART AYINDA COSMO OKUYUCULARIYLA BİR ARAYA GELMİŞTİNİZ. ARADAN GEÇEN BİR YILDA HAYATINIZDA NELER DEĞİŞTİ?
Ben çok değişmedim ama çok güzel iki projeye imza attım ve bir de reklam filmi çektim. Bu senem bol bol çalışarak geçti, şansım açıktı diyebilirim.

BU ŞEHİR ARKANDAN GELECEK'TE KEREM BÜRSİN İLE EKRANIN EN SEVİLEN ÇİFTLERİNDEN BİRİ OLDUNUZ. SET NASIL GİDİYOR?
Set havaların soğuk olması dışında gayet güzel geçiyor. Güzel bir ekip olduk, sette çok gülüyoruz. Günün büyük bölümünü bir arada geçirdiğimizi düşünecek olursanız ekibin birbiriyle uyumu ve beraber keyif alabilmesi çok önemli oluyor. Bu yüzden şanslı bir ekibiz.

VEET'İN YENİ YÜZÜSÜNÜZ. MARKAYLA NASIL BİR ARAYA GELDİNİZ? KAMPANYA SÜRECİNİ ANLATIR MISINIZ?
Uzun süredir reklam teklifleri geliyordu. Ben doğru bir iş yapayım, içime sinsin istiyordum. İşbirliği yapacağım ürün bildiğim, kullandığım, tavsiye etmek isteyeceğim ve benim de doğru temsil edebileceğim bir marka olmalıydı. Veet uzun yıllardır alanında lider, yenilikçi ve verdiği sözleri tutan bir marka. Bana sorduklarında çok heyecanlandım. İki reklam filmi çektik yurt dışında. İkisinin de yönetmenleri kozmetik alanımda başarılı işler çekmiş kişilerdi. İlki Hindistan'da Bollywood'da çekildi, ikincisi Tayland'da. Ben zaten gezmeyi çok seviyorum; harika deneyim oldu.

BU İŞBİRLİĞİNDE SİZİ EN ÇOK HEYECANLANDIRAN NEDİR?
Yüzü olduğum ilk marka olması ve yurtdışında gerçekleştirdiğimiz keyifli çekimler diyebilirim. Yıllardır tüketici olarak severek kullandığım bir markanın reklam yüzü olmak da çok heyecan verici benim için.

OYUNCULUK, MODELLİK VE KONSERVATUVAR EĞİTİMİ DERKEN FARKLI ALANLARDA YETENEKLERİNİZ OLDUĞUNU BİLİYORUZ. BİLMEDİĞİMİZ BAŞKA YETENEKLERİNİZ DE VAR MI?
İstediğimde çok güzel yemek yapabilirim mesela. Aslında kendimle ilgili bilmediğim daha birçok şey olduğuna eminim. Hiç profesyonel olarak dans etmedim ve bu proje için öğrendim. Başka projelerde de hiç bilmediğim bir yanımı keşfetmeyi çok isterim.

GENÇ YAŞTA HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİTME CESARETİ GÖSTERMİŞSİNİZ. İNSAN MERAK EDİYOR; NEREDEN YA DA KİMLERDEN ALDINIZ BU CESARETİ?
Ailemden… Annem babam beni asla kısıtlamadılar. Nerede kendimi iyi ve mutlu hissediyorsam onun sonuna kadar arkasında duracaklarını söylediler hep. Konservatuvar eğitimim için onlar koşturdu, beni getirip götürdüler aylarca. Başka aileler bazen çocuklarının konservatuvara bile gitmelerini istemiyor. Hiç anlamadığım bir konudur bu benim, neden çocuğunu mutsuz olacağı bir hayata zorlarsın ki? Her şey para değil bu hayatta.

30 YAŞ YAKLAŞIRKEN KENDİNİZDE NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER GÖZLEMLİYORSUNUZ?
Son zamanlarda sık sık düşündüğüm bir şey 30'a yaklaşmak, ilginç geliyor. Hâlâ küçük göründüğümü düşünüyorum yani hiç değişmiyormuşum gibi geliyor ama başka bir olgunluk var. Biraz daha farkındayım artık ve daha az ciddiye alıyorum her şeyi galiba. Yani değer vermemek gibi değil de daha az üzülmek, çok takılmamak gibi bir durum bu.

HAYATTA NELERLE DERDİNİZ VAR?
Hayatta en çok kendimle derdim var benim. Önce kendime bakarım, başkalarını yargılamam. Mükemmeliyetçiyim, her şeyi doğru yapmalıyım, yaptığım işi başarı ile yapmalıyım, öyle gelişi güzel olmamalı. Kendimle bu çatışmam hiç bitmeyecek gibi ama barışığım en azından.

DIŞARIDAN BAKILDIĞINDA ÇOK SAKİN VE NAİF BİRİNE BENZİYORSUNUZ. DOĞRU MU BU İZLENİM?
Galiba doğru. Sürekli gergin ve sinirli insanlar var. Bence çok yorucu oluyorlar. Her şeyi sakince halletmek doğru geliyor bana, kırmaya, üzmeye ne gerek var ki? Hepimiz insanız, zaman zaman hepimizi bu davranışlara iten durumlar olabiliyor tabii ama bunu abartmamak gerekiyor. Hayatı hem kendine hem de başkalarına eziyet haline getirmek gereksiz bence.

DAMARINIZA BASILDIĞINDA NELER OLUYOR PEKİ?
Haksızlığa uğradığımda veya bir şeye tahammülüm kalmadıysa başka biri olabiliyorum; daha katı ve soğuk. Ama normal şartlarda dingin ve sakinim.

ÇEVREMDEKİ PEK ÇOK İNSAN ARTIK DIŞARI ÇIKIP EĞLENMEK YERİNE EVDE ZAMAN GEÇİRMEYİ TERCİH EDİYOR. EV Mİ, DIŞARISI MI DİYE SORSAM SİZİN CEVABINIZ NE OLUR?
Benim için de durum öyle. Evde olmayı seviyorum. Evde kaliteli vakit geçirmek daha güzel bence. Tabii ki dışarı da çıkıyorum ama eskisi kadar sık değil. Çok çalışınca insan evde sakin bir akşam geçirmek istiyor.

KİMİLERİNE GÖRE MASUM BİR GÜZELLİĞİNİZ VAR, KİMİLERİNE GÖREYSE BİR BAKIŞINIZLA SEKSİ OLMAYI BAŞARABİLİYORSUNUZ. SİZ KENDİNİZİ HANGİSİNE YAKIN HİSSEDİYORSUNUZ?
Böyle düşünmeleri beni mutlu eder çünkü oyuncu olarak bunun hepsini olabilmek lazım.

GÖRENİN DÖNÜP BİR DAHA BAKMASINA NEDEN OLACAK DERECEDE GÜZELSİNİZ. ZAMAN ZAMAN BAKIŞLARIN ÜZERİNİZE ÇEVRİLMESİNDEN RAHATSIZLIK DUYDUĞUNUZ OLUYOR MU?
Teşekkür ederim. Ben çekingen bir çocuktum. Bakışların üzerimde olması benim için hiçbir zaman kolay olmadı. Yaptığım iş de bunu artırıyor tabii ama buna alışmaya çalışıyorum. Rahatsız edici olmuyor aslında yani bakışlarda sevgi ve hayranlık görmek insana güzel enerji veriyor, bir kez daha işine sarılıyorsun, işini niye yaptığını anlıyorsun.

PEK ÇOK KADIN AYNANIN KARŞISINA GEÇTİĞİNDE KENDİNDE ELEŞTİRECEK ŞEYLER BULUR. SİZ AYNAYI ELİNİZE ALDIĞINIZDA NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Mutlaka herkesin kendinde beğenmediği noktalar vardır. Benim de arada kendimi eleştirdiğim, kendimde bir şeyler bulduğum günler oluyor.

PEKİ, SİZİ NASIL ERKEKLER ETKİLER? BİR ERKEĞİN DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLMESİ İÇİN NASIL BİRİ OLMASI GEREKİYOR?
Doğal, esprili ve rahat erkekler beni etkiler. Olmadığı biri gibi davranan erkeklerden hoşlanmıyorum.

BİRKAÇ MAGAZİN HABERİ DIŞINDA ÖZEL HAYATINIZI ÇOK BİLMİYORUZ. GÖZLERDEN UZAK YAŞAMAYI MI TERCİH EDİYORSUNUZ?
Zaten işimiz dolayısıyla sürekli göz önündeyiz. Özel hayatımı insanlardan biraz daha uzak yaşamak benim tercihim, evet.

DÜZENSİZ VE UZUN ÇALIŞMA SAATLERİ ARASINDA İLİŞKİ YÜRÜTMEK ZOR OLMUYOR MU?
Eğer iki kişi de bununla baş edebiliyorsa ve arada güven varsa sıkıntı değil bence. Bu kadar uzun saatler çalışırken beraber vakit geçirebileceğiniz, gününüzün nasıl geçtiğini anlatabileceğiniz birinin olması çok değerli.

YAKLAŞIK 10 YILDIR KAMERALAR ÖNÜNDESİNİZ. SETE İLK GİTTİĞİNİZ GÜNÜ HATIRLIYOR MUSUNUZ? NELER HİSSETMİŞTİNİZ?
Es-Es dizisiydi. Çekimler İstanbul'da başlamıştı. Çok heyecanlı ve meraklıydım. Dizi setleriyle ilgili bir fikrim yoktu. Her şeyi uzun uzun gözlemleyip söylenen her şeyi öğrenmeye çalışıyordum.

MOTİVASYONUNUZU YÜKSEK TUTMAK VE RAHATLAMAK İÇİN NELER YAPIYORSUNUZ?
Kendimle kaldığımda her şeyi düşünürüm, artıları ve eksileri tartarım ve şükrederim. Bana güç veren şey bu. Olumlu düşünmek çok önemli. Algılama şeklinize göre yansır her şey size.

'PEŞİNDEN KOŞMAKTAN ASLA VAZGEÇMEM' DEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?
Hayallerimin peşinden koşmaktan asla vazgeçmem. İnandığım neyse onun peşinden giderim.

KENDİNİZİ EN ÇOK NE ZAMAN ÖZGÜR HİSSEDİYORSUNUZ?
Evimde veya ailemin yanında olduğumda.

İSTANBUL'DA NERELERDE ZAMAN GEÇİRMEYİ SEVİYORSUNUZ?
Denizi görebildiğim, güzel yemek yiyebildiğim yerlerde... Arnavutköy ve Hisar mesela. Evime yakın olduğu için Nişantaşı'nda vakit geçirmeyi de seviyorum.

KENDİNİZE DIŞARIDAN BAKTIĞINIZDA NASIL BİR KADIN GÖRÜYORSUNUZ?
Küçük yaşından beri kendi ayakları üzerinde durmuş, yaşına göre olgun ve çalışmayı seven bir kadın.

BU ARALAR EN ÇOK NEYİN HAYALİNİ KURUYORSUNUZ?
Sıcak havaların, denize girmenin ve uzun bir tatilin.

KISA KISA

HANGİ DİZİLERİ TAKİP EDİYORSUNUZ?
Dizi izleyecek pek vakit bulamıyorum aslında çekimlerden dolayı. Dizimizi izliyorum her hafta, bir de Black Mirror'ı fırsat bulursam izliyorum.

BU ARALAR EN ÇOK HANGİ ŞARKIYI DİNLİYORSUNUZ?
Dua Lipa'nın şarkılarını.

ÇANTANIZDAN HİÇ EKSİK OLMAYAN ŞEY?
Cüzdan, güneş gözlüğü ve dudak kremi (soğuk havalarda hep yanımdadır.)

KEŞKE BEN OYNASAYDIM DEDİĞİNİZ ROL?
Beni zorlayacak bugüne kadar hiç oynamadığım bir karakter, mesela Terminatör'deki Sarah Connor.

ANNENİZDEN ALDIĞINIZ EN İYİ TAVSİYE?
"Kendin ol, asla istemediğin bir şey yapma."

ŞU ANDA NEREDE OLMAK İSTERDİNİZ?
Bir kumsalda güneşlenirken.

ÇOCUKKEN NE OLMAK İSTERDİNİZ?
Olmak istediğim çok şey vardı; astronot mesela. :)

KIRMIZI RUJ MU, DUMANLI GÖZ MAKYAJI MI?
Dumanlı göz makyajı.

SABAH UYANDIĞINIZDA İLK DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ ŞEY?
Kahve.

BİZE ULAŞIN