Arjantin kökenli atlet, futbolcu, DJ ve model Florencia Galarza kısaca “Flo”, ayak bileğini kalıcı olarak incitmesine rağmen futbol kariyerini rafa kaldırmadı. Kararlılığı ve cesaretinden ilham aldığımız Flo ile tanışın.

HAZIRLAYAN: REYHAN GÜNEŞ

FOTOĞRAF: ADIDAS ODIGINALS

Futbol Kariyeri
Yedi yaşındayken futbol oynamayı öğrenen Flo, o günden itibaren sporun her alanında aktif olarak kendini göstermiş ve ulusal takımlara katılmış. 14 yaşındayken ulusal sıralamada en üstte yer alan 'Miami Premier' kulübüne katılmış ve üç sene sonra Los Angeles'taki So Cal'da oynamış. Lise yılının son sınıfındaysa ayak bileğini kalıcı olarak incitmesi, uzun süre futbol oynayamamasına neden olmuş. Yaklaşık 10 yıl kadar yeşil sahalardan uzak kalan Flo, 2017 sonbaharında Christy-Turlington-Burns Derneği ile New York Maratonu'na katılmış. Bu esnada futbol oynamak için yeterince sağlıklı durumda olduğunu fark etmiş. Kendisi şu anda Kith Bowery Premier Lig Takımı'nda yardımcı kaptan olarak görev yapıyor.

Sakatlık Sürecinde Hayat
Flo, belirli süre için futbol kariyerini bir kenara bıraksa da kişisel gelişimini devam ettirmek amacıyla New York'a taşınmış ve Moda Teknoloji Enstitüsü'ne katılmış. Bu esnada DJ ekibi Been Trill'i kurmuş ve dünyanın farklı yerlerindeki prestijli etkinliklerde sahne almış. Jay-Z ve Kanye West'in Watch The Throne albümünün tanıtım etkinliklerinde DJ'lik yapmış.

Adidas İşbirliği
Adidas Originals'ın Original Is Never Finished isimli marka filminde de karşımıza çıkan Flo, markayla ilgili anılarının çocukluk yıllarına, büyükbabasıyla birlikte izlediği Arjantin maçlarına dayandığını söylüyor. Reklam filminde sürekli tekrar eden 'keep pushing on' yani ilerle sözünüyse, "Hayat çok güzel. Yaşanacak, öğrenecek ve paylaşacak çok şey var. İlerlemeye devam edeceğim çünkü hayat hakkında her zaman meraklı olacağım" şeklinde yorumluyor.

Kimlik Kartı
Doğum Yeri
ve Tarihi:

Miami, Amerika.
Onu Nereden
Tanıyoruz:

Futbol
kariyerinden ve
Been Trill adlı
kolektif müzik
topluluğundan.

BİZE ULAŞIN