Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Fifth Harmony grubundan ayrıldıktan sonra solo kariyerine odaklanan Camila Cabello’nun tek başına başarılı olacağıyla ilgili pek çok kişinin kafasında soru işareti vardı. 18 ay boyunca müzik listelerin ilk sırasında yer almayı başaran Cabello, bu şüphelerin hepsini yerle bir etti. Şimdi onu çok daha yakından tanımanın tam zamanı.

Giriş Tarihi: 04.09.2018 15:16 Güncelleme Tarihi: 06.09.2018 15:11

Michele Promaulayko
Derleyen Reyhan Güneş
Fotoğraf Matthew Eades

Güneşli bir Los Angeles gününde ile buluşmak için düşüyorum yola. Gökyüzü masmavi açık, güneş parlıyor, palmiye ağaçlarının gölgesi üzerime düşüyor. Sohbetimiz esnasında Cabello'nun yoğun çalışma temposu nedeniyle bu güzel havanın farkında olmadığını öğreniyorum. Röportaj yapacağımız odaya nefes nefese kalmış şekilde giriyor. Bana merhaba demeden önce üzerindeki sweatshirt'ü çıkarıyor ve sarı renkli kısa üst giyiyor. Hindistan cevizi suyundan büyük bir yudum alıyor ve başlıyoruz konuşmaya.

COSMO: Turneniz Never Be The Same (Asla Eskisi Gibi Olmayacak) adını taşıyor. Neden bu ismi seçtiniz?

CAMILA: Geçtiğimiz yıl yaşadığım olaylar nedeniyle diyebilirim. Hem kişisel olarak değiştim hem de insanların beni görme şekli değişti ve artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anladım. Bambaşka bir insan oldum.

COSMO: Ne gibi yönlerden değiştiniz?

CAMILA: Düşünce şeklinin gerçek algınızı şekillendirebileceğini, kendine inanmanın önemini fark ettim. Arkadaşlıklarınız, ilişkileriniz… Bu bakış açısıyla hayatınızdaki her denge size gelişme fırsatı sunabilir.

COSMO: Yoğun temponuzun içinde bu bakış açısını hayatınıza nasıl entegre ediyorsunuz?

CAMILA: Gergin hissetmeme neden olacak kadar kalabalık kitlelerin önüne çıkacaksam kendimi olabildiğince özgür ve sakin hissetmem gerekiyor. Bunu yapabilmek için zihinsel anlamda güçlü olmanız ve psikolojik anlamda kendi kendinizi sakinleştirme gücünü edinmiş olmanız gerekiyor.

COSMO: Peki, böyle zamanlarda hâlâ geriliyor musunuz?

CAMILA: Tabii ki! Eskisine göre çok daha iyi durumdayım. Öncelikle kendinize dünyanın sonu gibi gördüğünüz durumun öyle olmadığını, sonrasındaysa siz eğlendiğiniz sürece seyircilerin de eğleneceğini ve şovun çok daha iyi geçeceğini hatırlatmanız gerekiyor. Biraz sosyal medyada paylaşılan sözlere benzeyecek ama ben, her anlamda hayatımı en iyi şekilde yaşamaya çalışıyorum.

COSMO: Hashtag ile paylaşılacak sözlerden oldu.

CAMILA: The Happiness Advantage adında bir kitap okudum. Yazarı, size korkutucu gelen bir işe girişmeden önce kendinize mutlu olduğunuz anları hatırlatmanızı tavsiye ediyor. Ben genelde Miami'deki köpeğimi, ailemi ve değer verdiğim insanları düşünüyorum.

COSMO: Zihnini mutlu anıların etkisine bırakmak… Hayli mantıklı bir taktiğe benziyor. Turneye çıktığınız zamanlarda kendinizi evde hissetmek adına neler istiyorsunuz?

CAMILA: Yemeğe çok düşkünüm. Küba'da Takis isimli acılı bir cips var. Mutlaka ondan bulunduruyorum. Kız kardeşimle sık sık Friends izliyoruz. Dizinin birkaç sezonunu yanıma alıyorum. Annem de çoğu zaman benimle seyahat ettiği için evden çok uzakta hissetmiyorum kendimi.

COSMO: Taylor Swift konserlerinde ön şarkıcı olarak sizi gördük. Nereden tanışıyorsunuz?

CAMILA: Dört yıl kadar önce MTV Video Müzik Ödülleri'nde tanıştık. Lorde ile dururken yanlarına gittim ve 'İkinize de büyük hayranlık duyuyorum' dedim. O günden beri arkadaşız. Şarkı yazma konusunda bana cesaret veren insanlardan biriydi. Çok ilgili ve muhteşem bir arkadaş.

COSMO: Ünlü olmanın olumsuz yönleriyle nasıl baş ediyorsunuz?

CAMILA: Kendimi olabildiğince korumaya çalışıyorum. Telefonumda hiçbir sosyal medya mecrası yok. Bir içerik paylaşmak istediğimde veya bir konu hakkında bilgi edinmek istediğimde anneminkini kullanıyorum. Farklıların başrolde olduğu bir dünya orası. Her an elinizin altında durması halinde kalbinizi kıracak içeriklerle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Bu tarz sözleri unutmak da bir o kadar zor oluyor.

COSMO: Konuyu ilişkilere getirmek istiyoruz. Duyduğumuza göre dergimizin ilişki yazarlarından Matthew Hussey ile birlikteymişsiniz. Bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

CAMILA: Matthew ile tanışmadan önce videolarının ve tavsiyelerinin büyük hayranıydım. O kadar zeki ve etkileyici biri ki herkese yazılarını takip etmesini öneriyorum. Söyleyeceklerim bu kadar.

COSMO: Genel anlamda konuşmak gerekirse erkeklerde neleri çekici buluyorsunuz?

CAMILA: Benim için ideal ilişkinin en önemli kısmı aynı zamanda yakın arkadaş olabilmek. Hem kendiniz olabildiğiniz hem de birlikte gülebildiğiniz bir ilişkiden bahsediyorum.

COSMO: Başka?

CAMILA: Ben aşka aşık bir kadınım. 'Umutsuz romantik' denilen bir tanım var ya tam olarak beni yansıtıyor. Kalbimin en derinlerinde o heyecanı ve duyguyu hissediyorum. Sevebileceğiniz birini bulmak hayatın en büyük sihirlerinden biri. Bu duyguyu kelimelere dökmek hayli zor. Bazen bir şarkıyı dinlerken neden ağladığınızı bilmezsiniz ya. Onun gibi bir durum.

COSMO: Peki, nasıl bir sevgilisiniz?

CAMILA: Bence mutlu ilişkinin sırrı kendinize dönüp 'Onu nasıl daha iyi sevebilirim' diye sormaktan geçiyor. Tabii onu etkilemeyi veya şaşırtmayı bir kenara bırakmadan. Tahmin edilebilir olmak, ilişkiyi o minvalde sürdürmek bence sonun başlangıcı.

COSMO: Biriyle birlikteyken evde vakit geçirmek mi dışarıda sosyalleşmek mi size daha cazip geliyor?

CAMILA: Evde oturmayı tercih ederim. Bekarlık günlerinde bile evde film izlemeyi çok seviyorum. Hayatı daha renkli kılmak adına bu tarz kurgulara yer açmak gerektiğine inanıyorum. 'Aklı bir karış havada' denen insanlardan biri olmak çok eğlenceli.

Moda Direktörü: Amy Bannerman, Saç: Windele&Moodie Ürünleriyle James Bickmore,
Makyaj: Ismael Bianco/Agence Aurelien, Manikür: Sally Hansen Ürünleriyle Kim Treacy/
Stella Creative Artists, Moda Editörü Asistani: Celine She.

BİZE ULAŞIN