Bu ay yeni dizisi, Bir Zamanlar Çukurova ile ATV’de izlediğimiz Hilal Altınbilek’e oyunculuk serüveniyle ilgili merak ettiklerimizi sorduk.

HAZIRLAYAN: LARA AKYEL
FOTOĞRAF: EMRE YUNUSOĞLU

Aşk Üzerine
"'nın projesi bana geldiği zaman senaryoyu okuduğumda kendimi bu işin içinde çoktan hayal etmeye başlamıştım. Uzun zamandır bu duyguyu arıyordum. Dizide; İstanbul'da başlayıp Çukurova'da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi anlatılıyor. Canlandırdığım karakter ise sevgisine sahip çıkan hatta yeri geldiğinde onu korumak için kendi canını bile hiçe sayan bir kadını anlatıyor."

Zıt Karakterler
"Oyuncuların kendi karakterlerinden zıt bir karakteri oynayarak neler yapabileceklerini keşfettiklerini, dolayısıyla oyunculuklarına da katkıda bulunduklarını düşünüyorum. Ben genelde oynadığım rolün karakteristik özelliklerinin bir öncekinden mutlaka farklı olmasına dikkat ediyorum. Bunu hem keyif alabilmek hem de kariyer planlamama katkı sağlaması için istiyorum."

Seyircinin Yorumu
"Ben seyircinin sağduyusuna çok inanıyorum. Hiçbir zaman yetenekli bir oyuncuyu görmezden gelmiyorlar. Seyircinin oyuncuyu değerlendirirken, birlikte rol aldığı partneriyle ya da dış görünüşüyle fazla ilgilendiğini düşünmüyorum. Fakat bu noktada, seyirciyle medyayı birbirinden ayırmak gerekir. Oyuncunun medyada yaratılan algısıyla seyircinin tercihleri her zaman aynı olmuyor.

Kısa, Kısa
Yolculuk böyle başladı…

"İzmir'de Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldığım dönemde yine İzmir'de çekilecek bir dizi için oyuncu seçmeleri yapılmıştı.
Sektöre ilk girişim bu seçmelerle birlikte oldu."

Rol seçerken dikkat ettiği…
"Genelde önceki rolümden farklı olmasını tercih ederim. Senaryoyu okurken canlandıracağım karakterin mesleki gelişimim açısından sağlayacağı
katkı üzerine de düşünürüm."

Oyuncu olmasaydı…
"Tıpla ilgilenmek isterdim."

Kimlik kartı
Doğum yeri ve tarihi:
İzmir, 11 Şubat 1991
Burcu: Kova
Eğitimi: İzmir Ege üniversitesi, Dış Ticaret Yönetimi bölümü mezunu.

BİZE ULAŞIN