kimdir?

25 Ocak’ta İş Sanat’ta dinleme fırsatı bulacağımız, jenerasyonunun en önemli müzisyenlerinden biri olarak anılan İspanyol piyanist Ariadna Castellanos, sorularımızı cevapladı.

Giriş Tarihi: 10.02.2019 12:59 Güncelleme Tarihi: 10.02.2019 13:00

Müzikal Algısı
"Hayatımın farklı dönemlerde farklı müzik türlerine odaklandım. Guildhall School'da klasik müzik eğitimi aldım. İspanya'da flamenko, Berklee ve New York'ta jazz, son albümümdeyse elektronik müzik üzerine yoğunlaştım. Her biri zihnimin farklı köşelerini meşgul ediyor. Temmuz'da çıkacak Monster albümümse bugüne kadarki en 'pop' albümüm. Çoğu şarkının arkasında piyano bölümleri olacak ancak enstrümantal bir albüm olmayacak."

Yaratım Süreci
"Yaratıcılığı kelimelerle açıklamak zor. Bu sihirli bir süreç. Picasso'nun 'İlham hep vardır ama onu çalışarak bulmak zorundasın' sözü durumu özetliyor. Gördüğüm, duyduğum, hissettiğim her etken ilham verebiliyor. Duygularıma dokunup içimde harekete geçme dürtüsü uyandırması yeterli. Onu hissettikten sonra piyanonun başına geçip duygularımı müziğe çeviriyorum."

Mesaj İçerir
"İsteseniz de istemeseniz de giyiminiz karşınızdaki kişiye kim olduğunuz hakkında bilgi verir. Müzik dünyasında sürekli farklı tarzlar deneyen biri olarak kişisel moda anlayışım da bu şekilde. Şu sıralar tempolu hayat nedeniyle daha sportif ve rahat parçaları tercih ediyorum. Oversize kabanlar vazgeçilmezim. Görünümümü sofistike detaylarla zenginleştiriyorum."

KİMLİK KARTI
Doğum Yeri ve Tarihi: Madrid, 11 Ağustos 1983.
Albümleri: Flamenco Black&White, Mjuzik albümlerinin yanı sıra Temmuz ayında Monster albümünü yayımlamaya hazırlanıyor.

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ
*Beş yaşında piyano çalmaya başlamış.
*Daha iyi bir gelecek yaratmak üzerine çalışmalar yapan markaları takdir ediyor.
*Türkiye'ye dördüncü; İstanbul'a ise ikinci gelişi. Bu sefer şehri daha yakından keşfetmeyi hedefliyor.
*Jorge Barrallo ile Madrid'de kurdukları MiiZ adlı müzik stüdyosu, sanal gerçeklik üzerine müzikler yapan dünyanın ilk stüdyosuymuş.
*Imagine Dragons, Coldplay, Chet Faker, Moby ve Muse şu sıralar çalma listesinde ilk sırada yer alan müzisyenler.

Hazırlayan: Reyhan Güneş
Fotoğraf: Amy Fajardo

BİZE ULAŞIN