Sophie Hawley-Weld Aybüke Albere’yi yakından tanıyın

30 Mart tarihinde Zorlu PSM’de izleme fırsatı bulacağımız 90’lar house ve jungle pop türlerini modern şekilde yorumlayan Sofi Tukker ikilisinin kadın üyesi Sophie Hawley-Weld bu ay yakın markajımızda.

Giriş Tarihi: 04.04.2019 14:22 Güncelleme Tarihi: 04.04.2019 16:36

Reyhan Güneş

KİMLİK KARTI
Doğum Yeri ve Tarihi: Almanya, 17 Mayıs 1992.
Onu Nereden Tanıyoruz: Drinkee, Batshit, Johnny ve Best Friend gibi şarkılarından.

Müzik Dünyasına Giriş
"Müzik her zaman hayatımın bir parçasıydı ama harekete geçmekten korkuyordum. Küçükken bana 'Ne olacaksın' diye soranlara 'Rockstar olacağım' diyordum. Hem onları hem de kendimi bunun gerçekleşeceğine inandırmak istiyordum. Hayatımda verdiğim en cesur karar Amerika'ya taşınıp müzik alanında kariyer yapmaktı. Üniversitedeyken Tucker Halpern ile tanıştık. Aramızda anında 'İşte bu' enerjisi oluştu ve çalışmaya başladık. Ben o zamanlar bir caz grubuyla çalıyordum. Tucker şarkılarımdan bazılarını remikslemeye başladı. Okulun son haftasında yaptığımız Drinkee şarkısı, birlikte ürettiğimiz ilk şarkıydı. Sofi Tukker grubu o an kuruldu diyebilirim. Mezun olur olmaz New York'a taşındık. Bu benim için bugüne dek yaptığım tüm projelerden daha tatmin edici bir deneyim."

İşin Sırrı Tecrübe
"Tanıdığım bütün sanatçılar, aşırı özgüven ve yetersizlik hissi gibi iki uç duygu durumu arasında gidip geliyor. Ben de çoğunlukla bunu yaşıyorum. Bazen 'Her şeyi başarabilirim' diyorum bazense kendimde yataktan çıkacak enerjiyi bile bulamıyorum. Sahnede kendimiz olmayı öğrendiğimiz günden beri canlı performanslarımızdan büyük keyif alıyorum."

@sophiesistermoon

Renkli bir stile sahip.

Yoga favori egzersizlerinden.

Tucker Halpern ile sahnede uyumlu görünmeyi tercih ediyorlar.

Cesaret Oyunu
"Günün her anı cesur olmanız gereken anlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Benim için bu; kendi duygu durumumu, içsel dünyamı yansıttığım sözler yazmak ve bunu hiç tanımadığım insanlarla paylaşmak oluyor. Tucker'ın bunları eğlenceli şarkılara dönüştürmesi iyi sonuçlar veriyor. "

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Ekibinde çalışan herkes feminist değerlere sahip.
LP Giobbi sektörde kendine örnek aldığı DJ'lerin başında geliyor.
Ayaklarında yaşanan sorun nedeniyle dört ay tekerlekli sandalye kullanmak durumunda kalmış.

BİZE ULAŞIN