Hayallerinin izinden giden Selen Kılıç'ı tanıyalım

Hayallerinin izinden giden sunucu ve model Selen Kılıç, New York Moda Haftası’nda dikkatimizi çeken isimler arasındaydı. Kendisiyle buluşup tutkuyla bağlı olduğu mesleğinden konuştuk.

Giriş Tarihi: 19.04.2019 11:26 Güncelleme Tarihi: 22.04.2019 17:11

Hazırlayan: Lara Akyel

KİMLİK KARTI
Doğum yeri ve tarihi: İstanbul,12 Mayıs 1997
Burcu: Boğa
Eğitimi: Özyeğin Üniversitesi'nde İngilizce Psikoloji bölümünde okuyor.

Kısa, Kısa
En çok çalışmak istediği global marka…
"Comme des Garçons."

Bu sezon favorisi olan iki trend…
"Tepeden tırnağa aynı renk kombinlenen görünümler ile canlı ve fresh renkleriye dikkat çeken 'Fruity Suiting' yani renkli takımlar."

Sunuculuk ve Modellik

"Lisede etkinliklerde sunucu olurdum hep. Annem ve arkadaşlarımın desteğiyle Best Model of Turkey yarışmasına katıldım. Güzel ödüller kazandım. Küçüklüğümden beri iyi bir eğitim almanın yanı sıra model ve sunucu olma hayallerim vardı. Şu an hepsiyle alakalı çalışmalarım devam ediyor."

New York, New York

"New York, Milano ve Paris moda haftaları dünya modasını şekillendiriyor. Onların bir parçası olmak harikaydı. Ben Turkish Designers defilesinde yer aldım. Başka defilelerde de yer alacaktım ancak bir televizyon kanalında sunucu olduğum ve çekim saatleri defilelerle çakıştığı için iptal oldu. Hatta İstanbul'a gelince yayına koşmam gerekti."

@selen.kiliic

Özlem Süer İlkbahar/Yaz 2019 çekimlerinden.

Modeller Arasında Dayanışma

"Türkiye'deki defilelerin de New York'taki gibi profesyonel ilerlediğini düşünüyorum. En çok dikkatimi çeken herkesin en iyi sonucu alabilmek için birbirine yardımcı olmaya çalışmasıydı."

New York Moda Haftası'ndan.

Türkiye'de Model Olmak

"Türkiye'de yaratılan model imajına uyduğumu düşünmüyorum. Model denince akla gelen resim genellikle soğukkanlı, havalı insan tipi oluyor. Ben aksine oldukça enerjik ve doğal biriyim o yüzden aldığım tepki genellikle şaşkınlık oluyor."

Çekimlerden bir kare.

BİZE ULAŞIN