Kraliyet Bebeğinin Doğum Haritası

Yeni Kraliyet Bebeği Archie Harrison Mountbatten- Windsor’ın Astrolojisi

Giriş Tarihi: 10.07.2019 17:33 Güncelleme Tarihi: 10.07.2019 17:33

Geçtiğimiz ay 6 Mayıs 2019'da, Prens Harry ve Meghan Markle'ın ilk çocukları Archie dünyaya geldi. Bugünlerde kraliyet ailesiyle ilgili en gündemdeki konu Archie'nin doğumu olduğu için Astroloji Uzmanı Efe Erten doğum haritasını Uranyen Astroloji'yle analiz etti.

ARCHIE VE DÜNYA
Archie'nin doğum haritasındaki altı kişisel noktayı incelediğimizde, genel olarak dünyaya otorite, yönetim (Kronos) ve tanınmış kişiler (Güneş) üzerinden bağlı olduğunu görmekteyiz. Bu da kendisinin hem bir kraliyet bebeği olduğunu hem de ünlü bir oyuncunun oğlu olduğunu doğrulayan bir göstergedir. Archie'nin dünyaya olumlu katkılar yapma potansiyeli var. Onun dünyaya katabileceği en büyük özelliği, düşünme yeteneği. Çok iyi konsantre olabilen, saatlerce düşünceler üzerinde çalışabilen, ciddi ve derin bir düşünür olma potansiyeli var. Bu onun düşünceleriyle dünyayı etkileyen bir düşünür, filozof, akademisyen ya da kanaat önderi olabileceğine işaret ediyor. Uzun yıllarını üniversitede geçiren bir profesör olabilir ve herkesi etkileyen tezler, makaleler, kitaplar yazabilir. Yeni bir felsefi akımın önderi olabilir. İnsan kalabalıkları onun düşünme şekillerinden etkileniyor. Archie, bir milletin zihnine, aklına ve fikirlerine dokunuyor. Archie'nin yapabileceği bir diğer meslek ise diplomatlık. Ancak antlaşmaların çok uzun yıllar neticelenememe, sürüncemede kalma ve durma riski yüksek.

Archie nasıl bir kraliyet üyesi olacak? Kişiliği nasıl? Hangi konularda başarılı? Zayıf yönleri nedir? Sağlığıyla ilgili sorunlar yaşayacak mı? Nasıl bir meslek yapacak? Ülkesine etkisi nasıl olacak?
ARCHIE VE YAKIN ÇEVRESİ
İlginçtir ki Archie'nin yakın çevresi haritasında vurgulanmış bir eksen değil. Bu mahalle ya da bir konumda bulunma kavramlarının Archie'nin hayatında pek gelişmediğini gösteriyor olabilir. Ancak bu yakın çevrenin nasıl bir çevre olduğunu çok iyi biliyoruz. Archie'nin dört tarafı entelektüeller, aydınlanmış kişiler, spiritüel insanlar ve belli bir inanca kendini adamış bireylerce (Poseidon) çevrili. Bu vurgunun olumlu bir tezahürü, Archie'nin çok başarılı bir akademisyen olacağı senaryosuyla gerçekleşebilir. Bu durumda Archie meşhur bir profesör konumundayken etrafında aydınlar, entelektüeller, bilge hocalar ve zeki öğrenciler ona eşlik eder. Ya da kendini, farkındalığını ve bilincini geliştirmesi sonucu ünlü bir filozof veya düşünür olup etrafını aydınlatır. Archie'nin rolü, dünyanın spiritüel felsefelerini etkileyebilir.

ARCHIE'NİN BAĞLANTILARI
Archie'nin bağlantılarının devletin muazzam gücüyle (Kronos) olduğunu doğum haritasında görmek bizi şaşırtmamalı. Daha önce bahsettiğimiz Archie'nin dünyaya bir düşünür olarak etki etmesi ve çevresinin entelektüellerden oluşması sembolleri gibi, Archie'nin bağlantılarını da insanlar üzerinde etki kurarak oluşturduğunu görüyoruz. İyi bir iknacı. Çok düşünceli bir yapısı var. Archie'nin bu bağlantıları yine entelektüel ya da akademik olabilir. Diğer ihtimal ise spiritüel gruplar ya da acayip dini inançlara sahip tarikatler üzerinden kurulan bağlardır. Yeni bir entelektüel grup kuracağı ya da spiritüel bir oluşum başlatacağı haritasında vadedilmiştir. Archie'nin Gerçek Benliği Poseidon etkisinin gösterdiği üzere, Archie'nin gerçek benliği çok derin, spiritüel ve felsefidir. Archie'nin dünyayı düşünceleriyle (Merkür) etkileyeceğini, çevresinin aydınlanmış insanlardan oluştuğunu (Poseidon) ve bağlantılarını ikna ediciliğiyle (Plüto) kurduğunu görmüştük. Archie'nin bu entelektüel, akademik, felsefi ve spiritüel eğilimini aklımızda tutarak, onun gerçek benliğinin de bilgelik ve ahlak tarafından şekillendirildiğini görmekteyiz. Ya akademik benliği ya da filozof benliği, vicdan, bilgelik, etik ve ahlak konularına çok önem vermektedir. Düşünce faaliyetleri onun bilge ve etik benliğini gözler önüne serecektir. Gerçek benliğinde çekicilik gücü (Venüs) de bulunmaktadır. Diğerleriyle ortak davalar için mücadele (Mars) edebilir. Yakın çevresinin onu koruduğunu (Jüpiter), ona iyilik, mutluluk ve şans verdiğini görüyoruz.ARCHIE'NİN VÜCUDU
Archie'nin vücudunun kamuoyunun gözü tarafından izlendiğini görmekteyiz. Bu şaşırtıcı bir bilgi olmadı çünkü zaten doğduktan iki gün sonra, bütün dünya onu babası Prens Harry'nin kucağında ve annesi Meghan Markle'ın yanı başında izledi. Archie her zaman kamuoyunda bilinen bir şahsiyet olacak. Archie her zaman kitlelerin ilgisini çekecek. Geniş halk kitleleriyle her gün bir araya gelebilir. Bu cümleler malumun ilanı gibi görünse de, aslında bunların doğum haritasında yer alan çok spesifik bir gezegensel resme ait kitabi cümleler olduğunu belirtmek isterim. Yani hepimizin halihazırda bildiği meşhurluğu astrolojik olarak onaylanmaktadır. Bütün bunların yanında, Archie'nin vücudunu etkileyecek kadar endişeli bir adam olacağını görmekteyiz. Archie'nin bir organizasyonun lideri olacağını görüyoruz. Bu organizasyon fakirlikle ve açlıkla savaş için yapılabilir ya da diğer bahsettiğimiz entelektüel, akademik veya spiritüel mesleği için bir dernek de olabilir.

"Archie'nin yıldız haritasında annesinin sanatsal yeteneklere sahip olduğunu görmekteyiz, ki Meghan Markle'ın oyunculuk kariyeri bunu doğrular."
ARCHIE VE ANNESİ MEGHAN MARKLE
Archie'nin doğum haritasında en çok vurgulanan kişisel noktanın, annesini gösteren Ay olmasına hiç şaşırmıyoruz çünkü bu yazının bile yazılmasının sebebi Meghan Markle'ın ilginç kişiliği, kraliyet kurallarını yıkması, farklı etnisitesi, feminist duruşu ve oyuncu olması gibi sıra dışı özellikleridir. Annesi otoritelerle (Kronos) bağlantılıdır. Ancak annesinin kaderinde aynı zamanda bu otoritelerden kopmak (Satürn) da yazılmıştır. Bu zayıflatılmış ve güçsüzleştirilmiş çok bağımsız bir kadının resmidir. Archie'nin annesini temsil eden gösterge düzeni bozan, kuralları yıkan bir kadındır. Yine de bu kadın çok çok etkileyici bir kadındır. Kitleleri etkilemekte, kamuoyuna yön vermektedir. Gündemi o belirler. İnsanları çok heyecanlandıran bir kişiliktir. Archie de annesi de, bildiğimiz gibi büyük aile kutlamalarına, örneğin düğünlere katılmaktadırlar. Bu haritada da vurgulanmış gösterge, ikisinin çok nüfuz sahibi bağlantılara sahip olduğu anlamına da gelir, ki kraliyet ailesine dahil olmak zaten bu anlamlara gelir. Annesinin sanatsal yeteneklere sahip olduğunu görmekteyiz, ki Meghan'ın oyunculuk kariyeri bunu doğrular. Hem annesinin hem de Archie'nin feminen bir güzelliğe sahip olduğu haritada görülmektedir.

BİZE ULAŞIN