Kendall Jenner panik atak krizlerini anlattı

Kendall Jenner: Kimse bana ne yaşadığımı açıklamadı...

Giriş Tarihi: 18.05.2020 14:58 Güncelleme Tarihi: 18.05.2020 15:14
Haber & İllüstrasyon: Damla Yüce
Bugünlerde pandemik Korona Virüsü yüzünden yaşadaığımız anksiyete ve panik hissi oldukça normal ve Kendall Jenner son verdiği röportajda bu konuyla nasıl başa çıktığını tüm samimiyetiyle anlattı. Good Morning America'ya konuşan güzel model hayatın şu anda çok daha sak, aksiyonsuz ve programının muazzam bir şekilde yavaşlamasına rağmen, hala anksiyete ile baş ettiğini anlattı.
Kendall bu dönemde meditasyon yapıyor ve okuyor ama yine de hala "biraz endişeli" olduğunu söylüyor. İlk panik ataklarından birinin gençken gerçekleştiğini anlatan Kendall, son birkaç yıldır endişe ile nasıl mücadele ettiğini ayrıntılı olarak anlattı.


Keeping Up With The Kardashians reality şovunun yıldızı Kendall, panik yaşadığı o an annesine "Nefes alamadığını" söylediğini hatırlıyor. "Fiziksel olarak her şeyimin iyi olduğundan emin olmak için beni bir sürü doktora götürdü ve öyleydim," dedi Kendall. "Kimse bana anksiyetem olduğunu söylemedi. Belki de üç yıl önce, dört yıl önce, tamamen full biçimde ataklarım geri döndü ve çılgın panik ataklar geçirdim. Son olarak, bu konuda ihtiyacım olan bilgiyi aldım."
Kendall 2016 yılında, deneyimini tek bir fiziksel kaygı belirtisi ile paylaşarak, "Çok garip; Uçaktayken çok sersemlemiş ve bayılacakmış gibi hissediyorum" dedi. "Eve uçmaktan korktuğum için ne yapacağımı bilmiyorum."
Neyse ki, ritmik nefes alış verişiyle bu ataklarla nasıl baş edeceğini öğrenmiş. Ve 2018 röportajında, endişe yüzünden uyumakta zorlandığını ve o zaman, sosyal medyada geçirdiği zamanı azalttığını, eğlenceli ve sevimli, komik hesapları takip etmeyi seçtiğini açıkladı.

BİZE ULAŞIN